Wykolejenie tramwaju na ul. Krupniczej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Koło godziny 12 na ul. Krupniczej wykoleił się tramwaj linii 4. Torowisko było zablokowane początkowo w dwóch kierunkach, potem tylko do ulicy Sądowej. Dyspozytorzy MPK zorganizowali objazdy m.in. przez ul. Widok. Po godzinie 14 udało się udrożnić drogę, tramwaje wróciły na swoje stałe trasy. Komisja wypadkowa MPK będzie badała przyczyny wykolejenia.  


Do wykolejenia doszło zaraz za skrętem z ul. Kazimierza Wielkiego w Krupniczą. Drugi wagon tramwaju linii 4 wypadł z torów i zatrzymał się na przystanku wiedeńskim. Przy okazji zahaczył o stojące w sąsiedztwie samochody. Łącznie ucierpiało 6 aut. 3 osoby z tych pojazdów zostały lekko ranne. Przez około dwie godziny trwało usuwanie skutków wykolejenia.
Dyspozytorzy MPK na ten okres zorganizowali objazd dla tramwajów. Linia 4 jeździłą przez dworzec Wrocław Główny, linie 6, 7, 14, 15, 20 i 24 jeżdziły przez ul. Widok i Świdnicką. Bieżącą sytuację w ruchu tramwajowym można oglądać TUTAJ
Przed godziną 13 służby MPK wstawiły tramwaj na tory. Odjechał "o własnych siłach" do zajezdni. Ruch samochodowy w kierunku ul. Sądowej został puszczony torowiskiem. 
Ostatecznie skutki wypadku zlikwidowano po godzinie 14. Wtedy też linie 4, 6, 7, 14, 15, 20 i 24 wróciły na torowisko przy ul. Krupniczej.  

Zgłoś uwagę