Wygraj przewodnik po Muzeum Architektury

Odpowiedz na pytanie


Mamy dla was trzy wspaniale ilustrowane przewodniki „Architektoniczne rzemiosło artystyczne od XII do XX wieku” wydane przez Muzeum Architektury we Wrocławiu. To przewodnik po stałej wystawie napisany przez kuratorki Muzeum - Agnieszkę Golę, Beatę Fekecz-Tomaszewską i Magdę Ławicką. Publikacja została podzielona została na trzy części, charakteryzujące kolejno rozwój architektonicznego rzemiosła artystycznego w średniowieczu, od XVI do XVIII wieku i w czasach od XIX do początku XX wieku. Każda z części zawiera obszerny tekst poświęcony najważniejszym zagadnieniom społecznym, religijnym i kulturowym, które stanowią tło dla przemian w sztuce rzemieślniczej, oraz szczegółowe omówienie najcenniejszych obiektów znajdujących się na wystawie stałej w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Przewodnik "Architektoniczne rzemiosło artystyczne od XII do XX wieku" można już od dziś zakupić w muzealnej księgarni przy ul. Bernardyńskiej 5 oraz w księgarni on-line. Cena przewodnika to 25 zł.

Żeby wygrać książkę trzeba do piątku 30 maja do godz. 12 wysłać maila na adres: konkursy@araw.pl wpisując w temat wiadomości „Konkurs-architektura”. W treści maila należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie Muzeum Architektury we Wrocławiu posiada bogatą kolekcję witraży powstałych we wrocławskich i dolnośląskich pracowniach. Można je oglądać na wystawie stałej "Architektoniczne rzemiosło artystyczne od XII do XX wieku". Z którego roku pochodzi najstarszy witraż w zbiorach Muzeum Architektury?

Odpowiedź można znaleźć np. na stronie muzeum: ma.wroc.pl.

Decyduje kolejność nadsyłania maili. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani mailem zwrotnym.

Zgłoś uwagę