Wygraj książkę "Litwin w Wilnie"

Mamy dla was dwie książki


Debaty i wykłady eksperckie, koncert zespołu ludowego, promocja książek oraz wystawa fotograficzno-literacka. W przyszłym tygodniu rusza we Wrocławiu II Międzynarodowy Kongres Lituanistów. W dniach 29-30 w DCF-ie część kulturalna kongresu: w czwartek 29 maja – wernisaż wystawy „Poetyckie dokumenty” i wieczór autorski litewskiego pisarza Herkusa Kunčiusa, a w piątek 30 maja – występ zespołu pieśni i tańca Šviesa.

Z tej okazji mamy dla was 2 egzemplarze książki "Litwin w Wilnie" czołowego litewskiego pisarza Herkusa Kunčiusa, który przy okazji Kongresu będzie promował jej wydane niedawno polskie tłumaczenie.

Pierwsza w języku polskim powieść litewskiego pisarza, dramaturga i eseisty Herkusa Kunciusa, jednego z najbardziej prowokujących i płodnych współczesnych autorów na Litwie. Ukończył studia historii sztuki na Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego twórczość została przetłumaczona na wiele języków, między innymi na niemiecki, angielski, rosyjski, duński i szwedzki. W Polsce ukazał się esej Moja walka bambino (Biblioteka Kartek, 2001).

Aby wygrać książkę trzeba do wtorku 27 maja do godz. 12 wysłać maila na adres: konkursy@araw.pl wpisując w temat wiadomości „Konkurs-Litwa”. W treści maila należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowegoi odpowiedzieć na pytanie W którym roku Wilno było Europejską Stolicą Kultury? Decyduje kolejność nadsyłania maili. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani mailem zwrotnym.

Zgłoś uwagę