Inauguracja sezonu na Partynicach najwcześniej w czerwcu

W związku z epidemią koronawirusa, teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice został zamknięty dla zwiedzających. Udostępniona jest tylko ścieżka pieszo-biegowa wokół toru. Przełożona została inauguracja sezonu – na pierwsze wyścigi musimy poczekać co najmniej do czerwca.

  • fot. Agata Władyczka (WTWK Partynice)

    fot. Agata Władyczka (WTWK Partynice)


Teren WTWK Partynice został zamknięty w zeszłym tygodniu, a wcześniej zawieszono także do odwołania wszystkie zajęcia, treningi, szkolenia i zawody sportowe. Obszar, na który obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu, został wygrodzony i oznakowany. Na ścieżkę biegową można się dostać wejściem od strony parkingu przy Zwycięskiej oraz od strony ulicy Ołtaszyńskiej, Radosnej i ronda Ojca Pio.

Zasady korzystania ze ścieżki biegowej

Korzystając ze ścieżki, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów, tak, aby nie narazić siebie i innych na zarażenie koronawirusem. – Szczególną prośbę kierujemy do biegaczy, aby wymijając osoby spacerujące po ścieżce również zachowali odstęp, nawet jeżeli w tym celu musieliby zbiec ze ścieżki na trawnik. Na wypadek, gdybyście mieli zapomnieć o zasadzie zachowania odstępu, wchodząc na teren ścieżki przypomną Wam o tym powieszone tam tabliczki – czytamy w komunikacie WTWK Partynice.

Odwołane wyścigi na całym świecie

Jeszcze kilka dni temu wydawało sie, że jeden z koni z partynickiej stajni – Fazza Al Khalediah – wystartuje w Dubai Kahayla Classic 2020. Wrocławska delegacja dotarła już do Dubaju, jednak ostatecznie i tak zawody odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.

Inauguracja sezonu najwcześniej w czerwcu

Otwarcie tegorocznego sezonu zostało przełożone na poczatek czerwca. – W porozumieniu z torem Służewiec i Polskim Klubem Wyścigów Konnych układamy nowy kalendarz dni wyścigowych. O ustaleniach - i ich możliwych zmianach - będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji – informuje Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.Zgłoś uwagę