Parkingi i dojazd do wrocławskich cmentarzy

W okresie Wszystkich Świętych wokół wrocławskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zobacz jakie ulice zostaną zamknięte, jak dojedziesz na wrocławskie cmentarze i gdzie w pobliżu nekropoli będą parkingi. 


Organizacja ruchu wokół wrocławskich cmentarzy będzie podobna do tej, która obowiązywała w poprzednich latach. Zmiany dotyczyć będą okolic 12 cmentarzy. W przypadku mniejszych nekropoli w ich okolicach dopiero 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz parkowania zatrzymywania i postoju. W przypadku większych, zmiany w organizacji ruchu zaczną się już nawet od 27 października. Służby apelują, aby zwracać uwagę na oznakowanie drogowe. 

Kto dojedzie pod bramy cmentarzy

Pod największe cmentarze: Grabiszyński czy Osobowicki nie będzie możliwości podjechania pod same wejście. Wyjątek stanowić tu będą taksówki, samochody osób niepełnosprawnych z kartami parkingowymi i wozy MPK.

Służby na miejscu

Część sygnalizacji świetlnych w bezpośrednim rejonie cmentarzy Osobowickiego i Grabiszyńskiego „światło żółte pulsujące”. We wszystkich newralgicznych punktach dojazdowych do cmentarzy wystawione będą posterunki Policji, Straży Miejskiej i służb MPK.

Zobacz jak w tym roku dojedziesz na cmentarze:Zgłoś uwagę