Parkingi i dojazd do wrocławskich cmentarzy

W okresie Wszystkich Świętych wokół wrocławskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zobacz jakie ulice zostaną zamknięte, jak dojedziesz na wrocławskie cmentarze i gdzie w pobliżu nekropoli będą parkingi. Część zmian zostanie wprowadzona już w sobotę 24 października.


Organizacja ruchu wokół wrocławskich cmentarzy będzie podobna, do tej która obowiązywała w poprzednich latach. – Zmiany dotyczyć będą okolic 12 cmentarzy. W przypadku mniejszych nekropoli w ich okolicach na weekend 31 października 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz parkowania zatrzymywania i postoju. W przypadku większych zmiany w organizacji ruchu zaczną się już nawet od 24 października –  informuje Elwira Nowak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej UM.

Pod największe cmentarze: Grabiszyński, czy Osobowicki nie będzie możliwości podjechania pod same wejście. Wyjątek stanowić tu będą taksówki, samochody osób niepełnosprawnych z kartami parkingowymi i wozy MPK.
- Osoby niepełnosprawne lub osoby wożące niepełnosprawnych i posiadające karty parkingowe będą w miarę możliwości wpuszczane pod same cmentarze. Policjanci będą równocześnie przypominać o konieczności wymiany kart parkingowych na nowe - mówi Jacek Nitka, naczelnik policji drogowej we Wrocławiu.

Więcej na temat zmian przy poszczególnych cmentarzach znajdziesz poniżej.

Okres Wszystkich Świętych to czas wzmożonej pracy MPK. – Na wrocławskie tory wyjedzie prawie setka dodatkowych tramwajów i 50 autobusów. Nad sprawnym przejazdem naszych pojazdów dbać będzie 40 osób z centrali ruchu – wyliczają pracownicy miejskiego przewonika.

Więcej na temat dodatkowej komunikacji przeczytasz w artykule: Wszystkich Świętych 2015 - komunikacja miejska

Pierwsze znaki informujące o zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzach zostaną ustawione już w najbliższy weekend, 24 października. – Z naszego doświadczenia wynika, że z największymi utrudnieniami liczyć możemy się w sobotę i niedzielę w godzinach między 11 a 13 – przestrzega Paweł Józefowicz z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.   

Zobacz jak w tym roku dojedziesz na cmentarze:

Zgłoś uwagę