Wstąp na Uniwersytet Młodego Odkrywcy

15 października br. rusza III edycja rozgrywek między zdolnymi nastolatkami. Będzie można sprawdzić swoje siły w programowaniu w Java, MySQL, finansach i krytycznym myśleniu, a przy okazji zdobyć nagrody. Projekt Uniwersytetu Młodego Odkrywcy realizuje Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, a wpółfinansuje Unia Europejska. 


Uniwersytecie Młodego Odkrywcy jest adresowany do uczniów 13-16 lat. Młodzież otrzymuje dostęp do specjalnej platformy e-learningowej, na której znajduje się pięć kursów uczących: programowania w języku Java, korzystania z MySQL, krytycznego myślenia, finansów i rachunkowości oraz przedsiębiorczości.

Inwestycja w przyszłość

– Platforma UMO to nauka kompetencji przyszłości. Już dziś wiemy, że nie jesteśmy sobie w stanie nawet wyobrazić, jakie prace będą podejmowali przyszli nastolatkowie, bo następuje olbrzymi rozwój nowych technologii. Dlatego te kompetencje, które zdobywają uczniowie na naszej platformie w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, mogą mieć ogromne znaczenie – mówi Wojciech Majeran, współtwórca platformy UMO.

We wrześniu zakończyła się II edycja rozgrywek na platformie Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Laureatem II Ligi UMO został Michał Pietrzak ze Świdnicy, który zdobył rekordową ilość punktów w każdym z pięciu kursów (zwyciężył w trzech kursach: MySQL, krytycznego myślenia oraz przedsiębiorczości), drugie miejsce zajęła Natalia Chabowska z Wrocławia, a na trzecim miejscu podium stanęła Natalia Maciantowicz.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, jak uczniowie świetnie sobie radzą z programowaniem i zadaniami, wymagającymi nie tylko umiejętności logicznego myślenia i liczenia, ale także wyobraźni czy zdolności krytycznego myślenia – mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, menedżer projektu.

Dla kogo UMO i jak się zgłosić

Każdy uczeń w wieku 13-16 lat może przystąpić do kursów na platformie UMO. Wystarczy pobrać ze strony deklarację i regulamin konkursu.

Podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych dokumenty należy dostarczyć:

  • do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu – do pokoju 134, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00;
  • lub do  Wyższej Szkole Bankowej w Opolu – kancelaria, pok. 108, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 (15.10 – do godz. 15.00);
  • można też wysłać wypełnione dokumenty pocztą lub kurierem na adres: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu ul. Fabryczna 29-31; 53-609 Wrocław, z dopiskiem „UMO” (tylko dokumenty nadesłane z takim dopiskiem będą przyjmowane przez Komisję Rekrutacyjną).

 Liczba miejsc w Lidze jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy rozgrywek i nagrody

Rozgrywki w ramach III Ligi UMO rozpoczną się 15.10.2019 r. i potrwają do 15.11.2019 r.

Laureaci poszczególnych kursów zdobędą bon na kwotę 250 zł do jednej z wrocławskich galerii handlowych.
Każdy nauczyciel, który zgłosi uczniów do projektu, otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział jego podopiecznych w Uniwersytecie Młodego Odkrywcy.

Szczegółowe informacje nt. tej edycji UMO znajdziesz TUTAJ

na podst. mat. organizatoraZgłoś uwagę