Wspieram Wrocław – trwa nabór chętnych do wolontariatu miejskiego

Rekrutacja do III edycji projektu wolontariatu miejskiego pn. „Wspieram Wrocław” została przedłużona. W kolejnej edycji na chętnych czekają bardzo różne, ciekawe wyzwania. Każdy wolontariusz będzie mógł zdecydować, w jakie zadania zaangażuje się w ramach projektu. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 września. 

  • Wolontariusze podczas jednej z imprez na Pergoli. (mat. WCRS)


Jak się zgłosić

Nabór na wolontariuszy już trwa. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.  W trakcie procesu rekrutacji zostanie wybranych maksymalnie 40 osób. Zgłoszenia można wysyłać do 23 września 2016 r. 

O wolontariacie

Trzecia edycja projektu „Wspieram Wrocław” będzie trwać od października 2016 r. do końca marca 2017 r. i skierowana jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu. Warunkiem pomyślnego ukończenia udziału w projekcie jest zrealizowanie przez uczestnika minimum 80 godzin wolontariatu na rzecz Wrocławia w okresie 6 miesięcy

Już od początku edycji będzie można wziąć udział w działaniach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – organizacja, realizacja i promocja zadań miejskich oraz projektów edukacyjnych i społecznych.

III edycja to także wyjątkowe zadania od partnerów projektu, m.in.:

  • Przygotowywanie wydarzeń kulturalnych razem z Instytutem Grotowskiego, Muzeum Pana Tadeusza,
  • Organizacja zajęć i wydarzeń Uniwersytetu Dzieci,
  • Pomoc w organizacji koncertów Narodowego Forum Muzyki,
  • Działania edukacyjno-informacyjne na temat komunikacji we Wrocławiu,
  • i wiele wiele innych.

Co w zamian

Dla osób biorących udział w projekcie przygotowano pakiet bezpłatnych szkoleń podnoszących ich kwalifikacje, dający im możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, a także system motywacyjny obejmujący m.in. darmowe wejściówki do wrocławskich ośrodków kultury, rekreacji i sportu.

Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania w miarę wolnego czasu i zainteresowań.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie wolontariat.wroclaw.pl 

Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Zgłoś uwagę