Koncertowy wrzesień: nowy sezon czas zacząć! [KALENDARIUM]

Właśnie skończył się koncertowy sezon ogórkowy (który akurat w tym roku wcale nie był zupełnie pozbawiony muzycznych atrakcji) i oto znów rozpoczynamy nasze wędrówki po klubach, salach i halach, w których gra się muzykę na żywo. Poniżej przedstawiamy propozycje najciekawszych wydarzeń nadchodzącego miesiąca.


Nowe brzmienia

Zaczniemy ambitnie, bo od tzw. nowych brzmień. Etykieta jak z supermarketu, którego pracownicy nie wiedzą, na której półce postawić słabo promowane nowości, ale przyjmijmy, że na tyle czytelna dla fanów dobrej muzyki i na tyle pojemna, by ją tu bez skrupułów wykorzystać.

Miłośnicy artystów poszukujących dostaną we wrześniu prezent w postaci występu Kari (9 września, Stary Klasztor). Ta znakomita artystka koncertowała u nas bardzo niedawno, bo w czerwcu, ale teraz przyjedzie do Wrocławia między innymi z piosenkami z nowej, niewydanej jeszcze płyty. Tego nie można przegapić! Dzień później (10 września) na deskach specjalizującego się w muzycznych nieoczywistościach Firleja wystąpi „nonszalancki arogant-songwriter” Paweł Swiernalis, grający pod szyldem Lord & The Liar, razem z nim w klubie przy Grabiszyńskiej zaprezentuje się też utalentowana artystka multimedialna Maja Koman.

Lord & The Liar i  Maja Koman w Firleju

Lord & The Liar i Maja Koman w Firleju

Koncert / Pop / Rock / W klubie
Termin 10 września 2015 20:00

Miejsce Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Zobacz

Kolejne dwa dni i znów coś ciekawego: tajemniczy i budzący zachwyt rodzimej branży Kortez (również songwriter, a jakże!), który wystąpi razem z zespołem Bisquit (12 września, Sala Koncertowa Radia Wrocław).

 

Warto również zobaczyć koncert duetu SEA + AIR (22 września, Firlej). To dwoje Greków, którzy – jak sami mówią – grają „ghost pop”. I podobno są w tym zupełnie nieźli. Pod koniec miesiąca zagrają nam natomiast Romantycy Lekkich Obyczajów (25 września, Stary Klasztor). Pracują właśnie nad trzecią płytą, może więc podzielą się z nami swoją najnowszą twórczością.

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

Koncert
Termin 25 września 2015 20:00

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz

Rock i metal

Z wrześniowych propozycji koncertowych bardzo zadowoleni powinni być fani rocka i metalu. Tych pierwszych może zainteresować wspólny występ Leszka Cichońskiego i wokalisty, multiinstrumentalisty i producenta Tima Mitchella (16 września, Firlej). Ci mniej ortodoksyjni z pewnością pobiegną na koncert grupy Enter Shikari (25 września, Alibi). Ta brytyjska formacja, umiejętnie łącząca rock, metal, elektronikę i jeszcze parę innych gatunków, na żywo prezentuje się niesamowicie, podczas tegorocznego Openera udowodniła to wszystkim sceptykom.

Leszek Cichoński i Tim Mitchel w Firleju

Leszek Cichoński i Tim Mitchel w Firleju

Koncert / Rock / W klubie
Termin 16 września 2015 20:00

Miejsce Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Zobacz

Zwolennicy najostrzejszych dźwięków we wrześniu będą mogli pójść na Folk Metal Crusade Part II, podczas której zagrają m.in. Netherfell i Grai (3 września, Od Zmierzchu Do Świtu). Poza tym kusić ich będzie rosyjski deathcore'owy My Autumn (10 września, Ciemna Strona Miasta), duński death/doom metalowy Saturnus (15 września, Liverpool), legendarny, choć ciut już zapomniany Sinister (26 września, Od Zmierzchu Do Świtu) oraz postmetalowy, arcyciekawy Juggernaut (25 września, Firlej).

Poezja śpiewana

Dla jednych kategoria dyskwalifikująca, dla innych – wyjątkowo kusząca. Miłośnicy „piosenek z tekstem” we wrześniu będą mieli aż trzy okazje, by swojej ulubionej muzyki posłuchać na żywo. Pierwsza to koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej (20 września, Stary Klasztor). Słynny ojciec i jego coraz bardziej znana córka zagrają zarówno utwory z repertuaru Pod Budą, jak i te pochodzące z ich wspólnie nagranych płyt. Niedługo potem we Wrocławiu pojawi się zespół Bohema (24 września, Stary Klasztor), a trzy dni po Bohemie (czyli 24 września), również w Starym Klasztorze zagra Piotr Bukartyk, znany najlepiej fanom Trójki, ale nie tylko im – ten artysta jest przecież obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat! Z pewnością warto przekonać się o jego obecnej formie. 

Pop (i dwie ciekawostki)

Słuchacze muzyki środka na pewno chętnie kolejny raz zobaczą w akcji Anię Dąbrowską (13 września, Sala Koncertowa Radia Wrocław). Mogą spodziewać się jej największych przebojów, podobnie hitowego repertuaru należy oczekiwać od Jamesa Arthura (27 września, Eter), największej gwiazdy, która w tym miesiącu odwiedzi nasze miasto. James odniósł najbardziej spektakularny sukces spośród wszystkich uczestników brytyjskiego X-Factora i od tamtej pory (rok 2012) gra z powodzeniem na całym świecie.

Zapowiadane ciekawostki to wspólny koncert Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego pod hasłem „Dwa żywioły” (27 września, Hala Stulecia) oraz występ obłędnie popularnego w pewnych kręgach Gangu Albanii (25 września, Alibi). Na oba te wydarzenia wybierają się państwo na własną odpowiedzialność.

Dwa żywioły: Cugowski i Kurzak

Dwa żywioły: Cugowski i Kurzak

Klasyczna / Koncert / Pop
Termin 27 września 2015 19:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz
Zgłoś uwagę