„Wrocławski Dzień Escape Roomów” - przetestuj pokój zagadek

10 marca we Wrocławiu zaplanowano pierwszą edycję Dnia Escape Roomów. Przez całą niedzielę dziesięć wrocławskich firm bezpłatnie udostępni graczom aż 29 pokoi.

  • Jeden z escape roomów w House of Crime Wrocław, fot. House of Crime

    Jeden z escape roomów w House of Crime Wrocław, fot. House of Crime


„Wrocławski Dzień Escape Roomów” to inicjatywa właścicieli firm prowadzących we Wrocławiu popularne pokoje zagadek. Organizowany jest przede wszystkim z myślą o osobach, które jeszcze nie miały okazji zagrać w tę coraz popularniejszą formę rozrywki.

– Escape roomy już kilka lat temu na stałe zagościły we wrocławskiej przestrzeni miejskiej, mają swoich fanów, a nawet fanatyków w całej Europie. Chcemy pokazać, jak ta zabawa wygląda od środka, że jest bezpieczna i – bez względu na wiek - oferuje emocje, jakich trudno szukać w świecie wirtualnym czy w grach komputerowych – mówi Karolina Matuszewska, koordynatorka wydarzenia.

10 marca 2019 roku udostępnionych do odwiedzenia zostanie 29 pokojów zagadek, co łącznie daje blisko 200 gier jednego dnia. Drużyny będą mogły nieodpłatnie zagrać w jednym, wybranym przez siebie pokoju, biorącym udział w wydarzeniu.

Wroclovescape

Wroclovescape

Eventy / Dla wszystkich
Termin 10 marca 2019 od 10:00 do 22:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

– Wrocław jest centralnym punktem na mapie escape roomów w Polsce. To tutaj powstał pierwszy pokój ucieczek, tutaj rozgrywa się konferencja branżowa WroEscape, tutaj także odbywają się coroczne finały Mistrzostw Polski w Escape Roomach – PolandEscape – zaznacza Michał Kuzborski, jeden z inicjatorów akcji.

We Wrocławiu działa obecnie blisko pięćdziesiąt pokojów ucieczek o rozmaitych tematykach – przygodowych, historycznych, thrillerowych, politycznych czy w klimacie horroru, a nawet w świecie magii. Większość z nich będzie udostępniona bezpłatnie dla graczy już 10 marca.

Wydarzenie jest organizowane pod patronatem miasta.

Pokój "Tajemnica Księgi Lasu" w Let Me Out przy ul. Bernardyńskiej 4, fot. Bartosz Moch

Pokój "Tajemnica Księgi Lasu" w Let Me Out przy ul. Bernardyńskiej 4, fot. Bartosz Moch

Jak bezpłatnie skorzystać z escape roomów

Szczegóły akcji i rezerwacji gier są dostępne na stronie: www.wroclovescape.pl. Aby wygrać specjalny kod uprawniający do bezpłatnej rezerwacji pokoju, należy wziąć udział w jednym z konkursów, które systematycznie publikowane są na stronie organizatora.

Escape roomy we Wrocławiu są bezpieczne

Kontrole wrocławskich escape roomów potwierdziły, że spełniają one wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Żaden z pokoi obecnie funkcjonujących w polskiej stolicy pokojów zagadek nie został zamknięty ze względu na nieprawidłowości w kwestiach bezpieczeństwa.

– Stały monitoring, nadzór tzw. mistrzów gry, apteczki czy wyjścia ewakuacyjne to podstawa naszej działalności. Wiele firm ma własne rozwiązania maksymalizujące bezpieczeństwo. Są to np. czujniki i system SAP połączony z jednostką Straży Pożarnej, przyciski czy klucze awaryjne, które umożliwiają opuszczenie gry w dowolnym momencie i z każdego miejsca. To wszystko sprawia, że rozrywka ta jest w pełni bezpieczna – wyjaśnia Karol Skraba, współwłaściciel Let Me Out.

Listę wrocławskich escape roomów znajdziecie tutaj.

O pokojach zagadek

Escape roomy, jako forma miejskiej rozrywki to globalny trend. Narodził się w Azji, za europejską kolebkę uznaje się węgierski Budapeszt, jednak pokoje ucieczki można dziś spotkać w każdym większym mieście, od Nowego Jorku po Pekin.

W ramach rozgrywki grupa uczestników, ściśle ze sobą współpracując, musi wydostać się w określonym czasie z pomieszczenia lub całego kompleksu pomieszczeń rozwiązując sieć łamigłówek i zagadek – wszystko zgodnie z określoną fabułą. Może to być na przykład poszukiwanie ratunku w postapokaliptycznym świecie, ucieczka ze średniowiecznych lochów czy rozwiązywanie tajemnicy opuszczonego zamku. Fabuła escape roomów jest dowolna i w zasadzie niczym nie ograniczona. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności twórców.Zgłoś uwagę