Wroclove Design 2016. Trzecia edycja festiwalu

Po raz trzeci, pod hasłem „For sale: Design”, w nowej przestrzeni – w Centrum Handlowym Bielany, z miłości do designu i z potrzeby dyskutowania o tym, jaki powinien być. We Wrocławiu 18-22 maja zaplanowano Wroclove Design, Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów.


W ubiegłym roku ukazała się na rynku znakomita i zarazem przewrotna książka grafika Marcina Wichy „Jak przestałem kochać design”. Autor przygląda się w niej ostatnim czterem dekadom polskiej sztuki projektowania i notuje wiele celnych spostrzeżeń. Niestety, często przygnębiających. „Design ma onieśmielać. Dyscyplinować. Pokazywać człowiekowi właściwe miejsce. Strzec hierarchii.” To podkreśla autor i w wielu przypadkach ma rację. Co zatem zrobić, aby design nie kojarzył się z lansem, luksusem albo sztuką dla sztuki?

Na to i wiele innych pytań odpowiedzą pewnie (poprzez wystawy, spotkania i warsztaty) organizatorzy trzeciej już edycji Wroclove Design,  Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów, który startuje od 18 maja i potrwa do 22 maja w nowym miejscu – niezagospodarowanej teraz części Centrum Handlowego Bielany Wrocławskie. Tegoroczne motto: „For sale: Design” kieruje uwagę na autentyczne potrzeby ludzi i to, w jaki sposób design jest w stanie je zaspokoić. W wielu przypadkach ładne opakowanie nie wiąże się z żadną wartością produktu, dotyczy to także jedzenia. Jednym z tematów poruszanych podczas Wroclove Design będzie dlatego właśnie Food Design, ale nie zabraknie interesujących propozycji dla dzieci (m.in. warsztatów), pokazów designu w technologii (zobaczymy m.in. Mikifon przygotowany przez polski kolektyw pan Generator dla Disneya) i, rzecz jasna, w sztuce.

Wykład: „Od przyszłości do teraz” – Robert Majkut

Wykład: „Od przyszłości do teraz” – Robert Majkut

Wykład / Dla wszystkich
Termin 18 maja 2016 19:00

Miejsce Aleja Bielany

Zobacz

Wśród kilku zaplanowanych wystaw jedną z najbardziej atrakcyjnych będzie ekspozycja dokumentująca 150 lat designu w Austrii (przypomnijmy sobie genialną wiedeńską secesję!). Ponadto zainteresują też spotkania z gośćmi, m.in. Robertem Majkutem, nazywanym polskim Philipem Starckiem, za którego projekt wnętrz luksusowego kina Chińczycy zapłacili bez mrugnięcia okiem 100 tysięcy i euro. Obecnie kino w Pekinie przyciąga prawdziwe tłumy.

Wroclove Design – Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów

Wroclove Design – Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów

Wystawa / Dla wszystkich
Termin od 18 maja 2016 do 22 maja 2016

Miejsce Galeria Meblowa

Zobacz
Zgłoś uwagę