Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ

W zamian za odpowiedzialne i ekologiczne wybory – atrakcyjne nagrody! Już od blisko miesiąca wrocławianie mogą brać udział w akcji Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ, gdzie w zamian za wybieranie innych niż samochód środków transportu, nagradzani są ciekawymi nagrodami od Partnerów akcji. 


Już blisko 3000 wrocławian aktywnie bierze udział we Wrocławskim Wyzwaniu: MOBILNOŚĆ, codziennie dokonując ekowyborów. W ciągu niespełna miesiąca korzystając z innych niż samochód środków transportu, wrocławianie przejechali blisko 270 tysięcy kilometrów, oszczędzając w ten sposób 50 tysięcy kilogramów dwutlenku węgla i spalając w sumie prawie 6 milionów kalorii.

Rowerem, tramwajem, autobusem lub na piechotę

Za każdorazowy wybór innego niż samochód środka transportu przyznawane są punkty, które następnie wymienić można na wspaniałe nagrody. Dzięki projektowi, do którego przyłączył się Wrocław, pragniemy wpłynąć na zmianę zachowań mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego. Jakie formy transportu najczęściej rejestrują mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska? Okazuje się, że najwięcej Uczestników akcji spaceruje – tą aktywność podczas pierwszego miesiąca Wrocławskiego Wyzwania wybrało ponad 1420 Użytkowników aplikacji BetterPoints. Poza tym wrocławianie po mieście najchętniej jeżdżą tramwajem (ponad 1200 Użytkowników), autobusem (ponad 1100) oraz rowerem (ponad 1000).

Aktywne podróżowanie = aktywne wypoczywanie

Wrocławskie wyzwanie to pierwszy w naszym kraju program, który zakłada nagradzanie mieszkańców za podejmowanie przez nich ekologicznych wyborów. Specjalna aplikacja BetterPoints, dostępna na android i iOS, umożliwia zliczanie kilometrów, które pokonaliśmy rowerem, tramwajem, autobusem, pociągiem, na piechotę lub car-sharingiem i zamienia je na punkty BetterPoints, które następnie można wymienić na nagrody od partnerów akcji. Do tej pory można było zdobyć wejściówki do Hydropolis, Aquaparku, na tor kartingowego Le Mans, czy Stadionu Wrocław. Pod koniec kwietnia do Partnerów dołączyła również Wyspa Przygody Opatowicka oraz kino Nowe Horyzonty, a niedawno również wrocławskie ZOO. Liczba zaproszeń jest ograniczona, dlatego do przyłączenia się do akcji zapraszamy wciąż nowych Partnerów, którzy chcieliby kojarzyć się wrocławianom z dokonywanymi przez nich ekowyborami. 

Co zrobić z punktami?

Za każdą z aktywności możesz zdobyć jednorazowo do 200 punktów.

Spacer/Bieg
  • 1 km to 100 punktów BetterPoints
  • 5 km to 200 punktów BetterPoints
 Rower
  • 1 km to 50 punktów BetterPoints
  • 5 km to 200 punktów BetterPoints

Autobus/Tramwaj/Pociąg/Car-sharing

  • 1 km to 50 punktów BetterPoints
  • 10 km to 200 punktów BetterPoints

 

*Aplikacja Better Points funkcjonuje w 5 miastach W. Brytanii. Przez ostatnie miesiące była dostosowywana do polskiego rynku i jest już przetłumaczona: www.betterpoints.pl. jakie aktywności można wybrać: autobus, tramwaj, bieganie, rower, spacer, carsharing.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Climate-KIC.

Climate-KIC

Climate-KIC to największe przedsięwzięcie Unii Europejskiej w zakresie ochrony klimatu i budowy gospodarki niskoemisyjnej. Przeciwdziałamy zmianom klimatu w czterech zakresach tematycznych dotyczących obszarów miejskich, zagospodarowania terenów rolniczych i przemysłowych, systemów produkcyjnych oraz danych i finansów.  Wierząc, że edukacja zachęci następne pokolenia do troski o klimat i środowisko, prowadzimy programy dla studentów, start-up’ów i innowatorów w całej Europie.

Climate-KIC jest wspierany przez EIT - Europejski Instytut Innowacji i Technologii, instytucję Unii Europejskiej. 

Zgłoś uwagę