Wrocławskie Targi Dobrych Książek – w nowej, bogatszej formule

Na wrocławskim rynku wydarzeń literackich notujemy nową jakość. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które corocznie odbywają się na początku grudnia, łączą siły z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony – odbywającymi się do tej pory na przełomie maja i czerwca. Obie imprezy zejdą się więc w jednym czasie i miejscu – od 5 do 8 grudnia w Hali Stulecia. 

  • targi książki, hala stulecia

    fot. www.wroclaw.pl


Włączenie Targów dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony do Wrocławskich Targów Dobrych Książek zaowocuje także szerszym programem spotkań literackich dla czytelników w każdym wieku i warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych i młodzieży. Sprawi to, że grudniowe targi będzie można traktować jako, podsumowujący rok książki, festiwal literatury.

Po raz trzeci w kuluarach Hali Stulecia trwać będzie od 5 do 8 grudnia impreza towarzysząca WTDK – Targi Wszystkiego Dobrego, platforma prezentacji dla twórców polskiego designu, artystów i projektantów. 

Teraz Pióro Fredry jeszcze cenniejsze 

Wrocławskie Targi Dobrych Książek staną się jeszcze większym wydarzeniem literackim w skali kraju, niosąc ze sobą nowości, które z pewnością spodobają się wydawcom, walczącym o nagrody dla swoich publikacji – Edytorską Pióro Fredry i Edytorską Dobre Strony. Dojdzie bowiem w tej materii do swoistego równouprawnienia.

Podobnie jak wydawca-laureat Dobrych Stron, który otrzymywał nagrodę pieniężną z przeznaczeniem na wydanie kolejnej książki, w tym roku po raz pierwszy wydawca-laureat Pióra Fredry będzie mógł oprócz prestiżu cieszyć sie również z nagrody finansowej.

Wysokość obu nagród to 20 tys. zł, ich fundatorem jest KGHM. 

Wydawcy poszukiwani

Nowo powołane w tym roku jury, tradycyjnie nominuje do obu nagród po pięć tytułów – zostaną podane do publicznej wiadomości w listopadzie. Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry i Nagrody Edytorskiej Dobre Strony oraz nabór wystawców na 28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Jest na to czas do 31 października br. Szczegółowe informacje i regulaminy znajdują się na stronie organizatora – Wrocławskiego Domu Literatury.Zgłoś uwagę