Dziś Wrocławskie Święto Rowerzysty

To będzie kolejna już edycja największej niesportowej imprezy rowerowej w regionie! W niedzielę 5 czerwca rowerzyści ponownie opanują Wrocław. Punktualnie w południe kilka tysięcy cyklistów pojedzie w kolorowym peletonie, którego finał będzie miał miejsce w parku Tołpy, gdzie odbędzie się Bajk Piknik. 

  • wrocławskie święto rowerzysty 2016

    Wrocławskie Święto Rowerzysty 2016 już w niedzielę!


Na to wydarzenie wrocławscy rowerzyści czekają cały rok – w końcu być częścią kilkutysięcznego peletonu przejeżdżającego przez miasto, to nielada przeżycie. Wrocławskie Święto Rowerzystu 2016 to już kolejna edycja tej imprezy, która rok rocznie przyciąga rowerzystów – zarówno tych całorocznych, jak i sezonowych. Jest to doskonała okazja nie tylko do promowania ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, ale także integracji środowisk miłośników rowerów. 

Święto rozpocznie tradycyjnie Wielki Peleton, który punktualnie o godzinie 12.00 wyruszy z placu Nowy Targ. Rowerzyści będą mogli do niego dojechać w tzw. Zlotach Gwieździstych, które około godziny 10.00 wyruszą z trzech największych dzielnic Wrocławia: z Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola.

W Polsce rower wciąż głównie kojarzony jest ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to te, które mocno postawiły na transport rowerowy. – Chcemy popularyzować ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły. Właśnie dlatego promujemy rower jako istotny element ekologicznego i zrównoważonego transportu – mówi Karolina Micuła z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, koordynatorka Wrocławskiego Święta Rowerzysty.

Wygraj rower i baw się na Bajk Pikniku!

Każdy kto weźmie udział w Wielkim Peletonie będzie miał szansę na wygranie jednośladu! Wystarczy, że tego dnia wymyśli dla siebie najciekawsze przebranie. Około godziny 14:00 na mecie Peletonu, czyli w parku Tołpy, rozpocznie się Bajk Piknik z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na uczestników, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, możliwość testowania elektrycznych rikszy, czy też rowerów służbowych na stoisku Kolei Dolnośląskich. Ponad to darmowy warsztat rowerowy Dra Bike'a, konkursy i atrakcje dla dzieci, oraz liczne stoiska wystawców rowerowych i stoiska gastronomiczne. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike'ów.

Wrocławskie Święto Rowerzysty organizowane jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową (Rowerowy Wrocław) przy udziale i wsparciu Gminy Wrocław.Zgłoś uwagę