W ostatnią niedzielę wakacji – Wrocławskie Święto Mąki

To już piętnasta edycja Wrocławskiego Święta Mąki. Wydarzenie nawiązuje do młynarskich i piekarskich tradycji miasta. W niedzielę zaprezentuje się ponad dwudziestu wystawców, od których będzie można kupić chleby, ciasta, pączki, oscypki, kozie sery, miody i dżemy z ekologicznych gospodarstw i rodzinnych manufaktur.


Już po raz piętnasty spotkamy się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego na Wrocławskim Święcie Mąki, które jest organizowane co roku w ostatnią niedzielę wakacji. W tym roku wypada 28 sierpnia. Plenerowa impreza – nawiązująca do młynarskich i piekarskich tradycji Wrocławia – ma charakter pikniku rodzinnego i jest adresowana do mieszkańców miasta oraz turystów odwiedzających dolnośląską stolicę.

Tradycyjny festyn wypełnią warsztaty oraz nowe, bardzo atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci, kiermasz znakomitych wypieków i wyrobów cukierniczych z najlepszych wrocławskich piekarni i cukierni oraz miodów, soków i innych produktów spod znaku zdrowej żywności. Biesiadę w pięknej scenerii Ogrodu pełnego letnich kwiatów umilą występy zespołu muzycznego. Impreza potrwa od godziny 11.00 do 18.00.

Zgłoś uwagę