Projekt Piwnica Artystyczna z szansą na duży grant [GŁOSOWANIE]

Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych WIDNOKRĄG chce stworzyć we Wrocławiu miejsce bez barier (jest już nazwa – Piwnica Artystyczna) przy ul. Kraszewskiego 26/ 2-3. Na razie WIDNOKRĄG walczy o grant w wysokości 100 tysięcy zł w programie LECHSTARTER. Zagłosujcie i pomóżcie zrealizować ciekawy projekt. Obok WIDNOKRĘGU o granty starają się też dwie inne wrocławskie inicjatywy – Otwarta scena na Świebodzkim i Olimpiada kulturalna.

  • Głosowanie trwa do 8 maja


Miejsce dla ludzi z pasją

WIDNOKRĄG ma spore szansę zdobyć grant. Ze 150 złożonych wniosków jury (zasiada w nim m.in. Filip Springer) wybrało 15, które mogą ubiegać się o dotację, w tym wrocławski. Środki w wysokości 100 tysięcy złotych otrzyma jednak tylko 5 z 15 projektów, które zdobędzie najwięcej głosów internautów. Warto pomóc wrocławskiemu stowarzyszeniu (prezes, większość członków i wszyscy pracownicy to osoby poważnie niepełnosprawne) stworzyć miejsce, w którym nie tylko będzie można pomóc innym niepełnosprawnym, ale i promować wrocławską życzliwość, edukację, sztukę i kulturę.

– Bardzo zależy nam, żeby Wrocławianie dowiedzieli się o inicjatywie. Nasza Społeczność potrafi być wspaniałą Wspólnotą. Wierzymy, że jednocząc się w imię wspólnego dobra udowodnimy sobie i innym, ile można osiągnąć razem dzięki, firmowej przecież dla Wrocławia życzliwości i współpracy – zaznacza Aleksandra Busse-Brandyk, liderka projektu Piwnica Artystyczna i asystentka prezesa zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych WIDNOKRĄG.

Gdzie powstanie Piwnica Artystyczna

Miejsce jest już wyznaczone. To lokal przy ul. Kraszewskiego
26/ 2-3, obecnie w stanie surowym, które wymaga kapitalnego remontu. – Nie zarabiamy ani złotówki, a koszt prac to 100 000 zł. Właśnie tyle, nie obciążając budżetu miasta i przy okazji promując Wrocław możemy zdobyć dzięki oddanym na nasz Projekt - Piwnica Artystyczna - głosom i stworzyć Nasze Miejsce razem – apeluje Aleksandra Busse-Brandyk.

Jak zagłosować

Wystarczy do dnia 8 maja: raz dziennie, codziennie wejść na stronę
https://lechstarter.urbanforms.org/share/906, kliknąć w napis „GŁOSUJ”, wpisać adres e-mail, zaakceptować regulamin i kliknąć „POTWIERDŹ", jak co dzień sprawdzić maile i kliknąć w link potwierdzający głos (bardzo rzadko, ale zdarza się, że poczta umieszcza go w folderze SPAM więc jeśli nie ma go w Odebranych będzie właśnie tam). Głosować można też przez główną stronę programu: https://lechstarter.urbanforms.org wpisując w wyszukiwarkę "Piwnica Artystyczna". Tam też znajduje się szczegółowy opis projektu.

Głosowanie na mikrogranty

O mniejsze granty (w wysokości 50 tysięcy złotych każdy) walczą z kolei dwa projekty (zasada głosowania jest taka sama, jak w przypadku dużego grantu). Otwarta Scena na Świebodzkim ma już ponad 1100 głosów. – Ideą sceny jest aktywizacja kulturowa mieszkańców okolic Dworca Świebodzkiego oraz umożliwienie młodym, obiecującym artystom prezentację swojej sztuki szerszej publiczności przy wykorzystaniu profesjonalnej sceny i sprzętu – zaznacza Jan Gondowski z Centrum Muzycznego Black Moon, które zgłosiło projekt do programu LECHSTARTER.

Ponad 500 głosów ma z kolei idea Olimpiady Kulturalnej zgłoszona przez Wspólnotę Mieszkaniową „Port Olimpia”. Autorzy wyjaśniają, że celem projektu jest „przypłynięcie” z wydarzeniami kulturalnymi do mieszkańców Wrocławia. Kultura będzie podana w bardzo atrakcyjny sposób. Na pokładzie barek pływających po Odrze zostaną zorganizowane liczne wydarzenia kulturalne, a podczas czterech miesięcy od czerwca do września w każdym tygodniu zaplanowano nową atrakcję, jak projekcje filmów, koncerty, czy spektakle teatralne. Do występów zostaną zaproszeni znani wrocławscy artyści, zaś na otwarcie, aby przyciągnąć wielu uczestników, planowany jest koncert popularnego zespołu. Każdy będzie mógł za darmo spędzić miło czas w otoczeniu sztuki, kina i teatru.

Przypominamy, że na granty i mikrogranty głosować można do 8 maja.

Zgłoś uwagę