Wrocławskie lotnisko czeka na 2 mln pasażera

Z szacunków wynika, że jeszcze w tym tygodniu wrocławskie lotnisko obsłuży pasażera nr 2 000 000. To pierwszy raz, kiedy w ciągu jednego roku udało się osiągnąć tak spektakularny wynik. Nawet na Euro 2012 to nie wyszło.

  • fot. ilustracyjne


– To historyczny rekord, który został wypracowany dzięki doskonałej siatce połączeń i nowoczesnemu terminalowi – komentuje zadowolony Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W swojej historii do liczby 2 mln obsłużonych pasażerów (w ciągu jednego roku) Port Lotniczy Wrocław zbliżył się raz – w roku 2012, pamiętnym czasie turnieju UEFA EURO. W 2013 wynik był tylko nieco słabszy i też nie udało się przebić bariery okrągłych dwóch milionów - zabrakło 3,5 tysiąca pasażerów!

- Jednak znakomite tegoroczne statystyki ruchu lotniczego pozwalają przewidywać – z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością – że dwumilionowy pasażer pojawi się jeszcze w tym tygodniu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na pasażera już czekają nagrody ufundowane przez biuro podróży Itaka oraz Port Lotniczy Wrocław.

Przełomowe momenty

Do końca listopada 2014 roku lotnisko obsłużyło ponad 1,94 mln podróżnych – to już o 20 tys. więcej niż przez cały rok 2013, a licznik wciąż się obraca. Nie byłoby to możliwe bez kilku przełomowych momentów, które miały miejsce w tym roku.

Wiosną tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły połączenie krajowe do Warszawy-Modlina, a jesienią wprowadziły na tej trasie kolejny rejs. Dzięki temu w segmencie lotów krajowych nastąpił ogromny wzrost liczby pasażerów – w listopadzie było to aż 82%.

Z kolei lipiec i sierpień były najlepszymi miesiącami w historii, z największą liczbą obsłużonych pasażerów. Nie bez znaczenia na te wyniki był też rozwój połączeń międzynarodowych, czarterowych i niskokosztowych. Letnia siatka lotów była rekordowa – ponad 60 połączeń – i podobnie bogata jest zimą – 32 połączenia.

- Na tegoroczny sukces złożyła się właśnie dobrze zbudowana oferta, choć nie tylko – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Nie do przecenienia jest nowoczesny terminal oraz komfortowa infrastruktura lotniska. Dzięki temu coraz więcej osób korzysta z naszego lotniska, a co szczególnie istotne - wśród nich wzrasta odsetek pasażerów z Dolnego Śląska i regionów sąsiednich - dodaje.

Nowoczesny terminal

Doskonały dojazd do stolicy Dolnego Śląska sprawia, że wrocławski Port Lotniczy staje się lotniskiem pierwszego wyboru dla podróżnych z szeroko pojętego regionu, ale także spoza niego. Autostrada A4 i Autostradowa Obwodnica Wrocławia umożliwia szybkie dotarcie ze Zgorzelca, Legnicy czy Opola i jego okolic. Z południem Polski (Jelenia Góra, Wałbrzych, Karpacz, Kłodzko) oraz z północą (Ostrów Wlkp., Zielona Góra, Warszawa), Wrocław łączą drogi S3, S8 i realizowana S5. Dzięki temu dojazd z wielkopolskiego, opolskiego czy lubuskiego jest obecnie niezwykle łatwy.

Czytaj więcej: Wraca pomysł uruchomienia pociągu na lotnisko

W związku z tym historycznym rekordem, będziemy mieli dla Czytelników wroclaw.pl QUIZ z nagrodami! Śledźcie jutro naszą stronę i profil na Facebooku.

Zgłoś uwagę