Ufunduj dziecku bilet do teatru – zachęca WCTD

„Aby wspierać rozwój osobowości dziecka i przeciwdziałać wykluczeniu kulturalnemu i społecznemu postanowiliśmy w naszym, Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, stworzyć możliwość bezpłatnego przyjścia do teatru. Stworzyliśmy system przekazywania bezpłatnych biletów dla dzieci” – oświadczają organizatorzy akcji z WCTD.


Ideą akcji WCTD jest przybliżenie teatru dzieciom, które na co dzień nie mają z nim kontaktu: „Z rodzinami ubogimi pracujemy już od ponad 15-lat. Wiemy, że wydatki na kulturę leżą poza zasięgiem ich domowych budżetów. Jeśli teraz nie umożliwimy dzieciom kontaktu z teatrem, to na spektakl trafią najwcześniej w wieku dorosłym. Skąd to wiemy? Poznaj historię Ewy, która pierwszy raz doświadczyła teatru w wieku dorosłym, przychodząc na spektakl wraz z swoją córką

Dlaczego warto ufundować bilet?

Niewielkim kosztem sprawisz komuś ogromną radość i to, że teatr odwiedzą dzieci, które nigdy w nim nie były.

„Wierzymy, że uczestnicząc aktywnie w kulturze, stajemy się wrażliwymi, tolerancyjnymi i otwartymi ludźmi, kupując bilet, przyczyniasz się do tworzenia takiego świata. Wspierasz dzieci o mniejszych szansach” – apelują w WCTD.

Jak to zrobić?

  1. Kup bilet dla potrzebującego dziecka przez stronę lub w biurze Centrum.
  2. Zakupiony bilet otrzyma grupa lub rodzina potrzebująca, zgłaszana przez placówki współpracujące (ośrodki wychowawcze, świetlice, domy dziecka).
  3. Miejsce w teatrze zapewnione przez Ciebie już czeka!

Formularz do przelewu elektronicznego znajduje się tutaj

 Więcej informacji: 71 341 80 02, 661 136 434, koordynator@centrumtworczosci.pl

 

 

Zgłoś uwagę