Co grają we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka w lutym

W lutym, mimo że to najkrótszy miesiąc roku, repertuar teatralny WCTD przedstawia się imponująco. Będzie okazja, żeby wszystkie dzieci w wieku od roku do 10 lat przyszły na spotkanie ze światem baśni i przygody. 


W styczniu, 13 i 14 (poniedziałek i wtorek), grupy zorganizowane mogą jeszcze zobaczyć „Wspaniałą przygodę zająca Teofila”. To bajkowa historia o przełamywaniu własnych ograniczeń i walce z nieśmiałością. Spotkania poszukującego przyjaciół zająca z niezwykłymi, zwierzęcymi bohaterami to prawdziwy przegląd kunsztu sztuki lalkarskiej. Spektakl jest pouczającą historia z morałem, osadzoną w pięknych, niekonwencjonalnych dekoracjach. Dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Repertuar na luty 2015

8.02 – niedziela – 10.00 – „Bajka o dwóch domkach”

Jest to przedstawienie dla najmłodszych dzieci (1-3 lat), w którym pokazane są dwie różne krainy: miękka i przytulna oraz kłująca i szorstka. To opowieść nie tylko o przyjaźni mimo różnic, ale także podróż do świata dźwięków, barw i faktur, podczas której przyjazne postacie Tuli-Tuli i Ała-Ała zapraszają dzieci do wspólnego odkrywania, muzykowania i doświadczania.

8.02 – niedziela – 17.00 – „Jaś i Małgosia”, 11.02, 25.02 – środa – 9.00 (dla grup)

Lalkowa adaptacja klasycznej baśni z ciekawymi efektami muzyczno-świetlnymi oraz elementami prezentacji multimedialnych. Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 5. W przedstawieniu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

12-13.03 – czwartek-piątek – 9.00 – „Wspaniała przygoda zająca Teofila” (dla grup)

Bajkowa historia o przełamywaniu własnych ograniczeń i walce z nieśmiałością. Spotkania poszukującego przyjaciół zająca z niezwykłymi, zwierzęcymi bohaterami, to prawdziwy przegląd kunsztu sztuki lalkarskiej. Spektakl jest pouczającą historia z morałem, osadzoną w pięknych, niekonwencjonalnych dekoracjach. Dla dzieci w wieku 3-10 lat.

15.02 – niedziela – 10.30 – „Kosmiczna podróż”

Spektakl Teatru Bąbli dla dzieci w wieku 1-4 lat. Muzyczno-ruchowa historia tworzenia się kosmosu, powstawania planet, kosmicznych podróży. Doskonała okazja do pierwszego kontaktu z teatrem.

15.02 – niedziela – 17.00 – „Żywa woda”

Spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego, oparty na klasycznych dziełach literatury polskiej, z ciekawymi rozwiązaniami muzyczno-świetlnymi. W przedstawieniu wystąpili najzdolniejsi uczestnicy warsztatów dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Dla dzieci od lat 3.

16.02 – poniedziałek – 9.30 – „Zabawki”

Spektakl Fundacji Pantomima. Bajka pantomimiczna o ożywionych zabawkach, które ruszają w świat po przygodę! Spektakl dla dzieci od 6. roku życia.

17.02 – wtorek – 9.30 – „Pies i kot”

Barwna bajka z ekologią w tle, rozgrywana w planie lalkowym i aktorskim. Bohaterowie: piesek i kotka uczą dzieci zachowań proekologicznych, w tym segregowania śmieci i oszczędzania wody. Spektakl ma charakter interaktywny – widzowie mają swój udział w tym, co dzieje się na scenie. Dla dzieci w wieku 3-7 lat.

22.02 – niedziela – 17.00 – „Baśń o złotej rybce”

Adaptacja klasycznej baśni w konwencji teatru lalek i teatru cieni witrażowych. Spektakl dla dzieci od lat 4.

23.02 – poniedziałek – 9.00 – „Historia potworzasta z parasolkowego miasta”

To pełna uroku baśń o przyjaźni, inności i przełamywaniu międzyludzkich barier. Historia znajomości pastuszka i smoka, osadzona jest w oryginalnych dekoracjach, stworzonych przez dziecko. Dynamiczna akcja, muzyczność przedstawienia i dowcipne dialogi – oto największe z zalet spektaklu. Przedstawienie dla dzieci w wieku 4-10 lat.

 


Zgłoś uwagę