Konkurs dla uczniów – pochwal się drugim śniadaniem

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ale to drugie – jadane w szkole – jest równie istotne. Dlatego Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów „Drugie śniadanie w kadrze”. Zgłoszenia – w dwóch kategoriach wiekowych – przyjmowane są do 25 marca.


Jeśli wiesz, co najlepiej zjeść na drugie śniadanie, pochwal się swoimi pomysłami – wyślij zdjęcia trzech swoich posiłków wraz z przepisami na ich przygotowanie i weź udział w konkursie fotograficzno-kulinarnym. WCRS prononuje go w ramach programu „Szkoła w Formie”.

Dla uczniów szkół podstawowych

Zadaniem jest przygotowanie trzech zdrowych posiłków na wybrane trzy dni tygodnia według kolorystyki składników:

  • poniedziałek – kolor czerwony;
  • wtorek – kolor żółty;
  • środa – kolor zielony;
  • czwartek – kolor pomarańczowy i fioletowy;
  • piątek – kolor biały.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych

Zaproponowanie pomysłów na wartościowe śniadanie na trzy wybrane dni tygodnia według poniższych kryteriów:

  • poniedziałek – pełnoziarniste płatki z dodatkami (do wyboru: płatki owsiane, jęczmienne, żytnie, jaglane, gryczane) lub kasza na ciepło (owsiana, jęczmienna, gryczana, jaglana, bulgur);
  • wtorek – kanapka z pieczywa pełnoziarnistego;
  • środa – koktajl;
  • czwartek – wrap;
  • piątek – sałatka.

Jak ma wyglądać praca konkursowa

Należy wykonać trzy zdjęcia posiłków wraz z dołączonymi przepisami na ich przygotowanie. Na każdym zdjęciu powinno znaleźć się oznaczenie dnia tygodnia oraz nazwa konkursu – jak na poniższym przykładzie.

 

 Uwaga – jedna praca konkursowa to 3 zdjęcia! Uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych dołączają także uzupełnioną tabelę wartości odżywczych swoich propozycji kulinarnych, którą można znaleźć TUTAJ.

Zgłoszenia i nagrody

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: info@szkolawformie.pl do 25 marca, godz. 23.59, w tytule wpisując „Drugie śniadanie w kadrze”, w wiadomości zaś – imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz szkołę. 

Komisja konkursowej wybierze 10 najlepszych prac w obu kategoriach, a od 31.03 do 7.04. br. odbędzie się również głosowanie na Facebooku. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 8.04.br.

Na laureatów konkursu czekają nagrody w postaci zestawów lunchboxów oraz blenderów sportowych. O oficjalnych wynikach oraz sposobach odbioru nagród uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie lub e-mailowo. Wyniki dostępne będą także na stronie, na której teraz znajdują się szczegółowe informacje na temat regulaminu i przebiegu konkursu 

 

amach programu „Szkoła w Formie”

Zgłoś uwagę