Wrocławski Volley Team w Nicei

W tegorocznych European Masters Games, odbywających się w Nicei, udział bierze wrocławska reprezentacja siatkarska. We wtorek, 6 października, nasz Volley Team zagra swój pierwszy mecz na tych zawodach.    


European Masters Games to bardzo duża i prestiżowa impreza – odpowiednik letnich, europejskich igrzysk. Nicea to trzecie miasto (po szwedzkim Malmo i włoskim Lignano), które jest gospodarzem rozgrywek. Sportowcy biorący udział w zawodach to osoby  między 30 a 95 rokiem życia – masters. W tegorocznych zawodach w szranki staje ponad 6000 zawodników z 60 krajów. Zmagają się w 27 różnych dyscyplinach – indywidualnych i grupowych.

Naszych siatkarzy wrocławianie znają z tegorocznego projektu „Zagraj z  Mistrzami”, który w sezonie letnim był prowadzony na Wyspie Piaskowej oraz w Parku Południowym (jednym z Parków ESK) przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Siatkarze rozgrywali wtedy mecze z wrocławianami.

– W przyszłym roku planujemy jest jeszcze bliższą współpracę z siatkarzami. Rozgrywki i turnieje organizowane będą na Wyspie Piaskowej i w parkach ESK – mówi Dorota Feliks, dyrektor WCRS – Projekt „Zagraj z Mistrzami” jest adresowany głównie do wrocławian 35+, ma na celu propagowanie aktywności fizycznej w każdym wieku, a Mistrzowie 35+ dają najlepszy przykład, że doskonała sprawność może być udziałem każdego.

Trzymamy kciuki za naszych i mamy nadzieję, że wrocławska reprezentacja powróci do kraju z medalami. 

Zgłoś uwagę