Nowe stacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego

Nowy sezon rowerów miejskich trwa dopiero od tygodnia, a wrocławska sieć wypożyczalni już się powiększa. W niedzielę po południu uruchomiona została stacja „Strachocińska/Wieśniacza”, z kolei w poniedziałek około godziny 14 ruszy punkt przy ul. Żmigrodzkiej. Za sprawą tej rozbudowy, Wrocławski Rower Miejski będzie od dziś liczyć 76 stacji i 760 rowerów.

  • rowery miejskie

    Nowy Wrocławski Rower Miejski będzie liczył co najmniej 70 stacji i 700 rowerów. fot. R. Kruszka


Tegoroczny sezon został zainaugurowany w ubiegłym tygodniu, w nocy z poniedziałku na wtorek. Choć pogoda na razie nie rozpieszcza rowerzystów, za sprawą decyzji Miasta, będą mieli powody do zadowolenia. Wrocławski Rower Miejski powiększa się o 2 nowe lokalizacje i 20 rowerów, rozszerzając swój zasięg w północnym i wschodnim kierunku miasta.

- Wczoraj nasi technicy uruchomili stację „Strachocińska/Wieśniacza”, natomiast dzisiaj o godzinie 14 ruszy wypożyczalnia przy ul. Żmigrodzkiej. Będą to odpowiednio najbardziej wysunięte na wschód i północ lokalizacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Cieszymy się, że już na początku sezonu możemy podzielić się tak dobrą wiadomością z mieszkańcami Strachocina i Psiego Pola – mówił w poniedziałek Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora sieci we Wrocławiu.

Po sfinalizowaniu bieżącej rozbudowy, Wrocławski Rower Miejski będzie obejmować 760 jednośladów i 76 lokalizacji. 72 z nich to stacje miejskie, z kolei 4 powstały w wyniku współpracy Nextbike Polska ze sponsorami, którzy ufundowali wypożyczalnie: Arkady Wrocławskie, Sky Tower, Promenady Business Park oraz Aleja Bielany.Zgłoś uwagę