Wrocławski klub judo prowadzi treningi online

Pandemia paraliżuje zawody sportowe i treningi na całym świecie, tymczasem wrocławski klub Judo Tigers – który specjalizuje się w szkoleniu młodzieży – organizuje dla swoich podopiecznych zajęcia online, transmitując trzy bloki treningowe w tygodniu.

  • fot. Judo Tigers

    fot. Judo Tigers


Wrocławskie Tygrysy to jeden z największych klubów judo w regionie. Na co dzień trenuje tam blisko 700 młodych zawodników i zawodniczek, które nie zostały jednak pozostawione bez opieki trenerskiej. Szkoleniowcy klubu nie zrezygnowali z prowadzenia zajęć, a jedynie... przenieśli je do internetu.

– Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla dzieci, szczególnie teraz, gdy większość czasu spędzają w domu. Z tego powodu nie zawiesiliśmy prowadzenia zajęć, jedynie zmieniliśmy ich formę. Korzystamy z transmisji live, podczas których wykonujemy z naszymi podopiecznymi większość ćwiczeń. Wprowadzamy także elementy techniczne, aby odpowiednio przygotować ich do egzaminów na wyższe pasy. W ten sposób odciążamy także nieco rodziców, którzy zajmują się pociechami przez całe dni – mówi Michał Zamęcki, trener i prezes klubu Judo Tigers.

Średnio 150 zawodników na treningach

Jak takie zajęcia wygladają w liczbach? Średnio w treningu bierze udział 150 młodych judoków, jedna jednostka trwa dwie godziny, z czego 30 minut ćwiczy grupa początkująca (przedszkolaki), a po 45 minut starsze grupy (zaawansowane i średniozaawansowane). Z kolei starsi sportowcy, reprezentujący klub na rozgrywkach ogólnopolskich i międzynarodowych, mają rozpisany indywidualny plan treningowy. Transmisje live z zajęć odbywają sie trzy razy w tygodniu i co ważne, można je później odtworzyć, czyli przeprowadzić trening innego dnia, o innej godzinie. Wszystkie nagrania dostępne są na kanale Judo Tigers na YouTube.

Klub organizuje także inne aktywności dla swoich podopiecznych. Są to m.in. konkursy wiedzy z nagrodami, wieczorne czytanie bajek na żywo czy propozycje ćwiczeń do wykonania w domu. Zajęcia interaktywne będą odbywać się do czasu wycofania stanu epidemii.Zgłoś uwagę