NowoBrzmienia w Formatach

W niedzielę, 9 listopada, we Wrocławskim Klubie Formaty zagrają dwie stosunkowo młode stażem, ale o niezwykle oryginalnym brzmieniu i feelingu wrocławskie formacje – Satellite Addiction i Scoffers.

 

  • Scoffers

    Scoffers (mat. prasowe)

  • Satellite Addiction

    Satellite Addiction (mat. prasowe)


Satellite Addiction (SAD) to syndrom – zespół niedoskonałości odróżniających współczesnego człowieka od myślącej maszyny, równocześnie upodabniający go do niej jak nigdy wcześniej. Teksty utworów zespołu opowiadają historie o trudnościach ludzi w nawiązywaniu trwałych relacji międzyludzkich, o tęsknocie za więzią, poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa w wykreowanych (i przywdziewanych) przez nas maskach, o sile przywiązania do wyidealizowanych wyobrażeń o otaczającej nas rzeczywistości i ludziach. Ich muzyka to niekończący się uczuciowy eksperyment tworzony za pomocą dźwięków, będących wypadkową laptopowej elektroniki, funku, chilloutu, drum’n’bassu, house’u, down tempa, często z domieszką niepokornego jazzu. Zespół występuje w składzie: Emilia Sokołowska-Malec (vocal), Sebastian Złotowicz (electronics), Marcin Szyszkowski (guitar).


Scoffers w nowym składzie istnieje od niespełna roku. Muzyka, którą tworzy zespół, to electropop. Obecnie jest w trakcie tworzenia materiału na nową płytę. Singiel pt. ,,Words", który ujrzał światło dzienne w grudniu 2013 r., w ciągu pięciu dni zyskał 50 tys. wyświetleń. Ich koncerty to porządna dawka energii i doznań wizualnych. Grają w składzie: Pony (vocal, guitar), Michał Pankowski (guitar), Filip Laszuk (drums), Kuba Kaczor (scratch/beats), Grzegor0z Przepióra (synthesizer), Jarek Dobosz (bass guitar).

 

NowoBrzmienia, 9 listopada, godz. 18.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5, wstęp 15 zł.

Zgłoś uwagę