Gitara Plus: Ladies z gitarą

Gitara klasyczna, jazz, flamenco, folk, latynoskie rytmy, a także utwory operowe – to wszystko będzie można usłyszeć podczas rozpoczynającego się w piątek (2.10) Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara +Ladies. Bohaterkami tegorocznej edycji są gitarzystki.

 • Julia Malisching

  Julia Malisching

 • Duet Lagrimosa Beltà

  Duet Lagrimosa Beltà

 • CARisMA

  CARisMA

 • Beata Będkowska

  Beata Będkowska


- Udało nam się w tym roku zaprosić wyjątkowe gitarzystki prezentujące najwyższy światowy poziom artystyczny. Chcemy, żeby poznała je wrocławska publiczność – mówi Krzysztof Pełech, gitarzysta klasyczny i dyrektor artystyczny Festiwalu Gitara +.

W tej edycji festiwalu zaplanowano siedem koncertów. Festiwal potrwa od 2 do 7 października. Po raz pierwszy gitarowe brzmienia usłyszymy w nowym miejscu – w Sali sesyjnej na Dworcu Głównym PKP. Wstęp na te koncerty będzie wolny. Na pozostałe dwa - w Klubie Vertigo i w Narodowym Forum Forum Muzyki obowiązują bilety. 

Festiwal otworzy w piątek 2 października duet Frances Pappas i Laury Young, czyli Lagrimosa Belta. Frances Pappas jest mezzosopranistką o grecko-kanadyjskich korzeniach. W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe jak też tradycyjne folkowe pieśni greckie. Laura Young jest gitarzystką klasyczną, mieszka w Barcelonie, gdzie uczy w Escola Superior de Musica de Catalunya.

W kolejne festiwalowe wieczory usłyszymy niemniej znakomite duety – CARisMa dwójkę gitarzystów: Carla Corrieri z Włoch i Magdalenę Kaltchevę z Bułgarii zaskakujących mieszaniem technik gry na gitarze. Wraz z Julią Malischnig, doskonałą kompozytorką, pedagogiem i gitarzystką wystąpi Jacques le Roux, tenor pochodzący z RPA. Usłyszymy grającą klasycznie Beatę Będkowską-Huang i Marthę Masters, amerykańską gitarzystkę zachwycającą elegancką grą.

W Klubie jazzowym Vertigo w sobotę (3.10) zagra Susan Weinert, znana w Polsce jazzowa gitarzystka grająca z niezwykłą mocą. Jej brzmienie jest wyjątkowe, tworzy niesamowite nastroje. Wystąpi z mężem, kontrabasistą, z którym współpracuje od lat. 

Gwiazdą finałowego koncertu będzie hiszpańska wokalistka flamenco Niña Pastori. Niña Pastori – obecnie najpopularniejsza w Hiszpanii wokalistka flamenco wystąpi 7 października w Narodowym Forum Muzyki w ramach kobiecej edycji Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego. Jej koncert jest biletowany. Niña umiejętnie łączy flamenco z elementami popu. Jest niezwykle lubiana i słuchana w Hiszpanii i w Ameryce Łacińskiej. Sprzedała ponad 2 miliony płyt, na swoim koncie ma 5 nominacji i 3 latynoskie nagrody Grammy. Pierwszy i jedyny w Polsce koncert Divy flamenco zakończy tegoroczną  edycję festiwalu GITARA+. 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl

Festiwal GITARA+ Ladies

Festiwal GITARA+ Ladies

Koncert
Termin od 2 października 2015 do 7 października 2015

Miejsce Sala sesyjna PKP, Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Zobacz
Zgłoś uwagę