Trzecie „Laboratoria Obywatelskie” na Oporowie

Trzecie spotkanie w ramach „Laboratoriów Obywatelskich” na Oporowie już za nami. Mieszkańcy dyskutowali o najbardziej nurtujących ich problemach m.in. kwestii parkowania, czy zagospodarowanie terenu kąpieliska Oporów.

  • fot.oporow.info


Na spotkaniu mieszkańcy na makiecie wskazywali przy użyciu kart sugestii i problemów obszary Oporowa, które wymagają zmian. W początkowej części warsztatów żywą dyskusję wzbudził temat parkowania samochodów na Oporowie, często wbrew przepisom, utrudniający ruch pieszy i ten problem wskazywany był przez mieszkańców na kartach problemów dosyć często.

Najważniejszym jednak tematem był teren kąpieliska Oporów oraz wnioski aby przywrócić ten teren mieszkańcom. Poruszana była również kwestia założeń alejowych – główne ciągi komunikacyjne (Aleja Piastów, Wiejska, Aleja Lipowa, Bukowskiego, Jordanowska), które mają charakter alei ze szpalerami drzew, które warto chronić. Wiele pytań dotyczyło okolic ulicy Jordanowskiej.

Na kolejnym spotkaniu 24 lutego organizatorzy razem z mieszkańcami postarają się uszeregować te problemy, ustalić priorytety i zdecydować, które kwestie można rozwiązać składając wniosek do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego o dofinansowanie.

Zobacz jak wyglądają "Laboratoria Obywatelskie" na innych osiedlachZgłoś uwagę