Wrocławska Szkoła Liderów z zajęciami dla seniorów w maju

Pomimo pandemii WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora rozwija i kontynuuje senioralne projekty. W formule online od kwietnia do maja odbywają się zajęcia Wrocławskiej Szkoły Liderów kierowane do osób starszych. W maju przewidziano m.in. spotkania poświęcone rodzinnym mediacjom, strategiom radzenia sobie ze stresem w pandemii oraz grom towarzyskim.

  • WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora

    WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora


Wrocławska Szkoła Liderów to projekt miejski, koordynowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego–Wrocławskie Centrum Seniora. Skierowany jest do osób, które już współpracują z seniorami lub zamierzają animować środowiska senioralne i doskonalić swoje kompetencje personalno-społeczne.

Dziesięciu uczestników spotyka się cyklicznie, dwa razy w miesiącu, żeby zdobywać i poszerzać wiedzę oraz umiejętności z zakresu tworzenia, organizowania i koordynowania projektów prosenioralnych i międzypokoleniowych. Uczą się, jak pozyskiwać dotacje na realizację zamierzonych działań, jak identyfikować potrzeby i oczekiwania ludzi oraz w jaki sposób tworzyć udaną współpracę z centrami aktywności lokalnej, klubami seniora, domami kultury, stowarzyszeniami i fundacjami, jednostkami miejskimi, a także organizacjami komercyjnymi.

Do tej pory Szkołę Liderów ukończyło blisko 40 osób. Byli to zarówno studenci, jak osoby dojrzałe, w tym seniorzy.

– Czasem realizowali projekty w parach międzypokoleniowych, co nas szczególnie cieszyło. Większość z nich cały czas działa, będąc animatorami dla seniorów i realizując różnorodne projekty z zakresu między innymi kultury i sportu – zaznacza Kamila Polańska, koordynatorka projektu.

Więcej informacji o Wrocławskiej Szkole Liderów dostępne tutaj.

Edukatorzy dla seniorów

Pandemia koronawirusa stawia przed uczestnikami Szkoły Liderów nowe wyzwania i zadania, m.in. będą przygotowywać i prowadzić zajęcia online dostosowane do możliwości i potrzeb seniorów.

– Tegoroczni edukatorzy to osoby o zróżnicowanym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym oraz życiowym. Są wśród nich absolwenci pedagogiki i psychologii, AWF, Uniwersytetu Medycznego, Politechniki, szkół artystycznych. Ta różnorodna i bardzo aktywna grupa ludzi często od wielu lat zajmuje się inicjowaniem, aktywizowaniem, motywowaniem i integrowaniem środowisk senioralnych i międzypokoleniowych, a nawet międzykulturowych – podkreśla Kamila Polańska.

Tegoroczna edycja projektu zakończy się 22 czerwca, w planach jest nabór do kolejnej edycji Szkoły Liderów na początku września 2021.

Majowe zajęcia

Pierwsze zajęcia dla seniorów wystartowały w kwietniu. Dotyczyły sportów, które można uprawiać przez całe życie, gimnastyki przy muzyce oraz gimnastyki mózgu, czyli ćwiczeń z zakresu kinezjologii edukacyjnej, usprawniających pamięć, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, wyobraźnię.

Co czeka nas w maju?

Szkoła Liderow: Krokiet - międzypokoleniowa gra towarzyska [online]

Szkoła Liderow: Krokiet - międzypokoleniowa gra towarzyska [online]

Dla seniorów / Warsztaty
Termin 14 maja 2021 12:00

Miejsce online

Zobacz
Szkoła Liderow: Jak radzić sobie ze stresem w pandemii COVID-19 [online]

Szkoła Liderow: Jak radzić sobie ze stresem w pandemii COVID-19 [online]

Wykład / Spotkania / Dla seniorów
Termin 21 maja 2021 12:00

Miejsce online

Zobacz

– Pod koniec maja planujemy także spotkanie pt. „Przypadek, koło fortuny, a może każdy jest kowalem własnego losu? O naszej sprawczości wobec wyzwań długowieczności”. Poprowadzi je Marta Prucnal z Fundacji Centrum Edukacji Gerontologicznej. O terminie spotkania poinformujemy na stronie internetowej oraz w social mediach – dodaje koordynatorka projektu.

Jak dołączyć do spotkania

W wybranych spotkaniach online może wziąć udział każda zainteresowana osoba. Należy kliknąć w link do logowania na wybrane zajęcia, który przeniesie na stronę Akademii Korbank. Następnie wystarczy wpisać swoje imię, kliknąć w „używam mikrofonu” i potwierdzić wszystkie zgody – na używanie mikrofonu i kamery.

W razie problemów z logowaniem, Wrocławskie Centrum Seniora prosi o kontakt telefoniczny: 71 344 44 44 lub 888 999 335.Zgłoś uwagę