Wrocławska firma wygrała globalny przetarg

Pomoże w budowie reaktora


Firma SMT Software została zwycięzcą unijnego przetargu na obsługę informatyczną organizacji Fusion for Energy, zajmującej się budową eksperymentalnego reaktora termojądrowego. Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt spółek z całej Europy. - Ten przetarg traktowaliśmy jako test. Teraz będziemy startowali w większej liczbie przetargów na poziomie Komisji Europejskiej - zdradza plany na przyszłość Konrad Pankiewicz, prezes SMT.

Obok polskiej spółki, projekt będą realizowały też dwie zagraniczne firmy. Przedstawiciele SMT nie podają, o które spółki chodzi. - To duże, międzynarodowe korporacje, nie możemy jednak zdradzać ich nazw. Mogę za to powiedzieć, że znalezienie się w tym gronie to dla nas duże wyróżnienie - mówi Alicja Szymkiewicz, w SMT odpowiedzialna za kontakt z mediami.

Według zawartej umowy ramowej, wrocławska firma będzie tworzyła i usprawniała oprogramowanie, a także mierzyła efektywność systemu informatycznego, który obsłuży prace nad eksperymentalnym reaktorem. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę