Wrocławscy radni ufundowali wyprawki szkolne

Radni z klubu koalicyjnego prezydenta Rafała Dutkiewicza i Nowoczesnej ufundowali 18 wyprawek dla dzieci rozpoczynających 4 września naukę w szkołach podstawowych. Otrzymają je dzieci, których rodziny są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.


Szkolne plecaki, które znajdą swoich nabywców wypełnione są wszystkimi niezbędnymi przyborami szkolnymi: piórnikiem, zeszytami, kredkami, farbkami, linijkami, ekierkami czy blokami rysunkowymi.

– Każdy radny ufundował jeden plecak dziecku, które rozpoczyna swoją edukację w szkole podstawowej. Dla dziewczynek jest przygotowanych dziewięć wyprawek, tyle samo wypełnionych przyborami tornistrów otrzymają chłopcy – mówi Jarosław Krauze z klubu radnych Rafała Dutkiewicza.

To już swego rodzaju tradycja

Wrocławscy radni już od kilku lat fundują wyprawki dla tych najbardziej potrzebujących dzieci. Tornistry przekazywane są do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a następnie pracownicy tej instytucji obdarowują nimi wybrane osoby.

– Można powiedzieć, że to już swego rodzaju tradycja. W ten sposób radni chcą zapoczątkować rok szkolny i umilić ten czas tym osobom, które potrzebują pomocy – dodaje wrocławski radny.

Weź udział w zbiórce przyborów szkolnych

Każdy z mieszkańców może wziąć udział w zbiórce przyborów szkolnych i pomóc potrzebującym dzieciom z uśmiechem rozpocząć zbliżający się rok szkolny. O tym, w jaki sposób to zrobić, pisaliśmy TUTAJ.

Zgłoś uwagę