10°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 12:00

3. Wrocławianki ze złotymi medalami na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy

Natalia Widawska z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Natalia Kaczmarek, studentka Wydziału Fizjoterapii i zawodniczka KS AZS-AWF Wrocław zostały złotymi medalistkami młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu sztafetowym na 400 metrów, ponadto Kaczmarek została także indywidualną złotą medalistką w biegu na 400 metrów.

W trakcie tegorocznych lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23, które od 11 do 14 lipca rozgrywane były w szwedzkim Gavle, nadspodziewanie dobrze radzili sobie reprezentanci Polski. Tylko do soboty, czyli startu 21-letniej Natalii Kaczmarek, przedstawiciele naszej kadry zdobyli cztery medale. Wówczas tytuł obronili Ewa Swoboda (100 metrów) i kulomiot Konrad Bukowiecki, a srebrne medale wywalczyli płotkarze Klaudia Siciarz i Michał Sierocki.

Złoty medal Natalii Kaczmarek na 400 m

Z kolei w sobotę studentka Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław Natalia Kaczmarek dołożyła do medalowego worka złoty krążek zdobyty po efektownym finiszu biegu na 400 metrów. Wrocławianka jeszcze kilkadziesiąt metrów przed metą zajmowała miejsce poza czołową trójką, jednak na ostatniej prostej popisała się niesamowitym rajdem i nie tylko wyprzedziła prowadzącą Czeszkę Ladę Vondrovą, ale także ustanowiła swój życiowy rekord, osiągając czas 52,34 sekundy.

Sukces także w sztafecie 4x400 m

Zmęczona, ale niezwykle szczęśliwa Kaczmarek, w niedzielę ponownie stanęła na bieżni, tym razem w towarzystwie swoich koleżanek z drużyny, w tym innej studentki wrocławskiej uczelni Natalii Widawskiej, przedstawicielki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ostatni dzień lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 był niezwykle udany dla naszych reprezentantek. Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl oraz wspomniana Natalia Widawska utrzymywały doskonałe tempo i tuż przed ostatnią zmianą, na której biegła złota medalistka Natalia Kaczmarek Polki plasowały się na drugiej pozycji.

Kiedy wydawało się, że zmęczona Kaczmarek będzie w stanie wyłącznie utrzymać doskonałą drugą lokatę, studentka AWF Wrocław pobiegła niesamowicie i nie tylko zniwelowała pokaźną przewagę Brytyjki Hannah Williams, ale także na ostatnich metrach wyprzedziła swoją konkurentkę i po świetnym finiszu cieszyła się razem ze swoimi koleżankami z zespołu z tytułu młodzieżowego mistrzostwa Europy. Brytyjki ostatecznie dobiegły na drugiej lokacie, a trzecie na mecie zameldowały się Niemki.

W ostatecznym rozrachunku, w trakcie młodzieżowych mistrzostw Europy polscy lekkoatleci zdobyli łącznie 12 medali (6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe) i w klasyfikacji medalowej uplasowali się na drugiej pozycji, tuż za Niemcami.