Wrocławianka zwyciężyła w konkursie FameLab

Doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu została laureatką 7. edycji konkursu FameLab dla popularyzatorów nauki.

  • Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków


Ruth Dudek-Wicher przygotowuje doktorat w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii na Wydziale Farmacji.

Konkurs FameLab jest przeznaczony dla studentów najwyższych roczników, doktorantów i pracowników instytucji naukowych. Jego uczestnicy mają trzy minuty, aby zaprezentować dziedzinę nauki, która się zajmują. Nie mogą używać sprzętu multimedialnego, a jedynie eksponaty, które są w stanie sami wnieść na scenę.

Ruth Dudek-Wicher podczas polskiego finału FameLab opowiadała o nowoczesnych metodach leczenia zakażenia kości. W występie wrocławianki jury doceniło wysoką umiejętność prostego i przystępnego przedstawienia wiedzy, bardzo dobrze dobrane i wykorzystane rekwizyty, swobodę wypowiedzi, taktowne poczucie humoru oraz dystans do siebie.

Głównymi nagrodami w konkursie są: 25 tys. zł oraz udział w międzynarodowym finale FameLab, który na początku czerwca planowany jest w Londynie.

–  Zgłoszenie do konkursu było bardzo spontaniczną decyzją. Kiedy przeczytałam o jego formie i celu, pomyślałam, że to dobra zabawa. Film eliminacyjny nagrałam dzień przed końcem naboru – opowiada Ruth Dudek-Wicher. – Główna nagroda to niewątpliwie ogromna radość, ale mnie cieszy zwłaszcza fakt, że przygoda się nie kończy, bo między 4 a 8 czerwca będę reprezentować Polskę na finale międzynarodowym. Lubię jak dużo się dzieje i mogę podejmować kolejne wyzwania – dodaje.

UMW/w

Zgłoś uwagę