Wrocławianin laureatem Studenckiego Nobla 2020

Student Wydziału Lekarskiego wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego Krzysztof Kotowski został wyróżniony w kategorii „medycyna i farmacja”, w której była najsilniejsza konkurencja.

  • Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków

    Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków


Studencki Nobel to program stypendialny pilotowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów dla młodych uczonych wyróżniających się swoją ambicją i zaangażowaniem.

Patronat nad tegoroczną edycją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, które już od 11 lat nagradza wybitnych, aktywnych i ambitnych studentów, umożliwiając im w ten sposób wejście do świata nauki i biznesu – mówił minister nauki Wojciech Murdzek, podczas uroczystości wręczenia nagród.

Krzysztof Kotkowski interesuje się onkologią oraz innowacyjnymi metodami diagnostyki i terapii nowotworów. Od kilku lat pracuje Studenckim Kole Naukowym Biologii Komórki Nowotworowej. Brał udział w kilku projektach badawczych, ma na koncie wiele publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych.

Brał udział w licznych konferencjach naukowych. Krzysztof Kotowski należy do grupy badawczej, która zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną pt. „Spin Your Thesis 2019”. Efektem wyróżnienia jest udział w badaniach z dziedziny biologii i medycyny we współpracy z ESA. Badania dotyczą poznania wpływu zmienionej grawitacji na modulacje oporności komórek nowotworowych.

W 2019 roku wspólnie ze Stanisławem Supplittem został laureatem Młodych Talentów w dziedzinie nauki.Zgłoś uwagę