Wrocławianie uczą się udzielać pierwszej pomocy

Co zrobić w przypadku zakrztuszenia? Jak postępować z nieprzytomnym dzieckiem? Jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową? Jak rozpoznać napad drgawkowy? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeli uczestnicy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dzieciom, które odbyło się we wtorkowy wieczór, 9 kwietnia, w kinie Nowe Horyzonty. Spotkanie odbyło się w ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy.


– Cieszę się, że Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy przyciąga tyle osób. Dziś wypełniliśmy salę kinową po brzegi. Dziękuję wszystkim, którzy dla siebie, ale także dla swoich bliskich, chcą dowiedzieć się, jak ratować ludzkie życie – mówił w trakcie spotkania Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W szkoleniu wzięło udział 440 mieszkańców. Przyszły wielopokoleniowe rodziny, osoby pracujące z dziećmi, harcerze, ludzie w każdym wieku. Najmłodszy zapisany uczestnik miał 11, a najstarszy prawie 70 lat.

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy

Termin od 9 maja 2019 do 6 czerwca 2019

Miejsce Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - WCRS

Zobacz

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy to jedno ze stu zadań na sto dni Prezydenta Jacka Sutryka. – To projekt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale co najważniejsze będzie trwał tak długo, jak długo zachodzić będzie taka potrzeba. Wciąż poszukujemy dla niego nowych form, aby obiąć wsparciem wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak pomagać innym w nagłych sytuacjach. Zaczęliśmy w lutym. Za nami 5 szkoleń i 5 prezentacji, ale do wakacji mamy jeszcze wiele propozycji – dodał Prezydent Wrocławia.

Interaktywny kurs udzielania pierwszej pomocy dzieciom

– To niezwykłe wydarzenie. Interaktywny, krótki kurs udzielania pierwszej pomocy dzieciom, tego jeszcze nie było! A jest, bo nasze marzenie to bezpieczni wrocławianie, a więc przeszkolenie jak największej liczby mieszkańców. Zainteresowanie jest ogromne i jesteśmy z tego niesamowicie dumni i szczęśliwi. To szkolenie to wyjątkowa formuła, a także najwyższa jakość, dzięki współpracy z najlepszymi profesjonalistami z Uniwersytetu Medycznego i przede wszystkim poczucie, że to, co robimy, jest potrzebne każdemu – stwierdziła Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Szkolenie poprowadziło dwóch świetnych mówców i znakomitych fachowców, dla których ratowanie ludzkiego życia to nie tylko praca, ale także pasja:

  • Jarosław Sowizdraniuk na co dzień pracuje na Uniwersytecie Medycznym, gdzie rozkłada na czynniki pierwsze procedury ratownicze i próbuje odnaleźć w nich sens. Wiele lat spędził w karetce jako ratownik medyczny, gdzie zdobywał doświadczenie i ukształtował swoje obecne spojrzenie na pomaganie innym.
  • Tomasz Harych – zawsze pozytywnie nastawiony do życia, uśmiechnięty i otwarty. Swoje doświadczenie ratownika medycznego zdobywał przez wiele lat w szpitalnym oddziale ratunkowym i oddziale intensywnej terapii. Dziś związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, gdzie spędza czas przy symulacjach medycznych.

Organizatorem wydarzenia było Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.Zgłoś uwagę