130 osób zwolnionych z FagorMastercook

Rozpoczęły się zwolnienia grupowe we wrocławskich zakładach 


130 pracowników wrocławskiej fabryki otrzymało wypowiedzenia. Odbyło się to na mocy porozumienia podpisanego 28 kwietnia 2014 r. przez syndyka ze związkami zawodowymi, dotyczącego zwolnień grupowych.

– Zwolnione zostały wyłącznie osoby, które same wyraziły chęć odejścia, lub takie, które posiadają już uprawnienia emerytalne – mówi Teresa Kalisz, syndyk wrocławskich zakładów FagorMastercook.   

Według syndyka w ubiegłym tygodniu do Wrocławia przyjechali przedstawicie algierskiej firmy Cevital, która kupiła kilka marek należących do koncernu Fagor, w sprawie zlecenia, pozwalającego wznowić  produkcję w zakładach FagorMastercook.

– Przedstawiliśmy im warunki, na jakich moglibyśmy przyjąć to zlecenie. Warunkiem koniecznym jest to, aby było ono rentowne – twierdzi Teresa Kalisz. – Najprawdopodobniej po długim weekendzie będziemy mieli odpowiedź w tej sprawie.

Jeśli w maju nie pojawi się jakaś istotna oferta inwestycyjna, konieczne będą dalsze zwolnienia.

Na początku kwietnia syndyk FagorMastercook ogłosiła, że w związku ze skrajnie trudną sytuacją spółki oraz brakiem stałych zamówień rynkowych do końca maja zostanie zwolnionych blisko 1120 pracowników firmy z prawie 1200 wówczas zatrudnionych.

redZgłoś uwagę