Zbiórka odzieży dla potrzebujących maratończyków

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta wraz z organizatorami 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu organizują zbiórkę odzieży oraz obuwia sportowego, w których podopieczni Towarzystwa będą mogli zdobywać nowe trofea. 

  • archiwum


Wszystkie artykuły sportowe – obuwie i odzież, nowe i używane, można przynosić do siedziby Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław (Stadion Olimpijski we Wrocławiu, al. I. J. Paderewskiego 35) od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 - 15:00. Pojemnik udostępniony na czas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, będzie znajdował się w Biurze Zawodów, w godzinach pracy biura: od 14:00 do 22:00 16. czerwca i od 9:00 do 21:00 w dniu biegu 17. czerwca.

Głównym celem akcji jest zbiórka sprzętu do uprawiania aktywności fizycznej dla potrzebujących biegaczy. Dodatkowo, wolontariusze i podopieczni towarzystwa aktywnie zajmą się także organizacją jednego z punktów do nawadniania na trasie.

Towarzystwo wspiera aktywność sportową osób bezdomnych w „biegu po lepsze jutro”. Jak twierdzą opiekunowie, czynny udział mieszkańców placówek w treningach np. piłki nożnej ulicznej, uczy ich budowania relacji społecznych opartych na współpracy, zaufaniu i odpowiedzialności.  

Zgłoś uwagę