Wrocław wygrał na Przystanku Woodstock

22 tysiące kilometrów na 22. Przystanku Woodstock. Taki dystans pokonali na rowerach stacjonarnych uczestnicy festiwalu walcząc o nowy parking dla swojego miasta. Rywalizacja o stojaki rowerowe była elementem kampanii społecznej „Kręć Kilometry” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.  Najwięcej kilometrów przejechali mieszkańcy Wrocławia i to właśnie u nas pojawi się nowy parking rowerowy


W specjalnym namiocie w Strefie Allegro uczestnicy festiwalu pokonywali po 2 kilometry na rowerach stacjonarnych i przekazywali ten dystans na konto wybranego miasta. Jednocześnie brali udział w największym w Polsce badaniu opinii rowerzystów, w którym oceniali między innymi stan infrastruktury i bezpieczeństwa rowerowego w Polsce. Tylko na Woodstocku, ankietę wypełniło blisko 8 tysięcy rowerzystów! A rowerową rywalizację o stojaki wygrał ostatecznie Wrocław, który zgromadził na swoim koncie prawie 1000 kilometrów.

Kolejny w rankingu był Poznań, którego mieszkańcy przejechali 892 kilometry. Za to warszawiacy ukończyli rywalizację na 3. miejscu zdobywając 688 km dla stolicy. Kampania „Kręć Kilometry” trwa do 30. września i każdy może jeszcze dołączyć do rowerowej rywalizacji. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację mobilną i jeździć na rowerze. Szczegóły dostępne są na stronie: http://kreckilometry.pl/.

materiały prasowe

Zgłoś uwagę