Wrocław współpracuje z Dwójką

Wrocław współpracuje z telewizyjną Dwójką. Już w czerwcu zaplanowano transmisje z dwóch ważnych wydarzeń.

  • Wręczenie nagrody Jana Nowaka Jeziorańskiego


W sobotę 25 czerwca, od godz. 21:45, Dwójka zaprosi na wydarzenie muzyczne sezonu: transmisję wyjątkowego koncertu Davida Gilmoura, uświetniającego program wydarzeń związanych z piastowaniem przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Legendarny gitarzysta Pink Floyd wystąpi z 30-osobową orkiestrą Zbigniewa Preisnera i Leszkiem Możdżerem na Placu Wolności we Wrocławiu. 

Również w czerwcu na antenie Dwójki zobaczymy relację z wręczenia nagrody Jana Nowaka Jeziorańskiego. Dwójka tradycyjnie będzie obecna podczas wrocławskiego Gaudeamusa, a także podczas wielu wydarzeń muzycznych, teatralnych czy wystawienniczych organizowanych w ramach ESK. 

Równolegle trwają rozmowy nad realizacją wyjątkowego przedsięwzięcia realizowanego przez TVP2 wspólnie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu: koncertu Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna, który na antenie Dwójki miałby zostać pokazany na początku sierpnia br. 
– Kooperacja z TVP2 nie wyklucza jednak współpracy z innymi nadawcami – mówi Rafał Dutkiewicz. – Przykładem może być transmisja z ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, którą zrealizujemy wspólnie z innym nadawcą. 
– TVP2 – jak co roku – zaprosi widzów na coroczny koncert sylwestrowy z wrocławskiego rynku. To wydarzenie muzyczne z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd będzie podsumowaniem ważnego artystycznie 2016 roku.  – podkreśla Maciej Chmiel, dyrektor TVP2. 

Zgłoś uwagę