Wrocław - trwają zapisy do Wrocław Business Run

Trwa rejestracja drużyn do największego charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety, który we Wrocławiu odbędzie się 4 września 2016 roku w Parku Szczytnickim. Biegacze pokonają trasę, przekazując pałeczkę swoim kolegom z zespołu, aby zmienić życie konkretnych osób potrzebujących pomocy.


Cykl Poland Business Run to biznesowe imprezy biegowe odbywające się równolegle w sześciu polskich miastach.

Jasiek Mela przekazuje pałeczkę kolejnym potrzebującym

Tegoroczna, jubileuszowa edycja, która odbędzie się 4 września 2016 roku,  pozwoli postawić na nogi jeszcze więcej osób – nie tylko w sensie dosłownym. Jak mówi Jasiek Mela: Z okazji piątych urodzin Poland Business Run chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom charytatywnym i podzielić się z nimi tym, co mamy najlepszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy. Uczestnicy biegu będą mieli jeszcze więcej motywacji, aby wystartować, ponieważ dochód z biegu będzie przekazany nie tylko podopiecznym Fundacji Poza Horyzonty, ale też innym, ciężko doświadczonym przez los.

Pomagam bardziej - razem w słusznym celu

Od początku istnienia projektu wspólny wysiłek biegaczy z różnych firm i akcja „Pomagam bardziej” przyniosły łącznie ponad 2 mln zł dla potrzebujących. Z roku na rok przybywa nam uczestników, biegną poważni prezesi, aktorzy, dziennikarze, przedstawiciele najróżniejszych zawodów, którym udział w sztafecie daje ogromną radość i satysfakcję z niesionej pomocy. Największą nagrodą dla nas, organizatorów biegu, jest to, że w poprzedniej edycji pobiegli nasi beneficjenci – mówi Agnieszka Pleti, dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Wrocław Business Run w stolicy Dolnego Śląska już po raz drugi

W Poland Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą się przez formularz na stronie http://wroclawbusinessrun.pl/ Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego najlepiej zarejestrować się już teraz. Każda osoba z drużyny będzie miała do pokonania 3,8 km, po których przekaże pałeczkę kolejnej osobie ze swojego zespołu.

We Wrocławiu ten charytatywny bieg biznesowy odbywa się od 2015 i przyciąga nie tylko biegaczy, ale też kibiców – rodzinę i przyjaciół uczestników. To wielkie święto, połączenie sportu z biznesem w szczytnym celu. Wierzymy, że nasi biegacze nie zawiodą nas i w tym roku, w tej ważnej dla nas, jubileuszowej edycji – mówi Marta Hernik, ogólnopolska menedżer projektu. W pierwszej wrocławskiej edycji wydarzenia udział wzięło aż 745 osób.

Wrocławski Beneficjent edycji 2016

W tym roku pieniądze zostaną przekazane dla Pani Aliny Bujak z Jeleniej Góry.  W 1975 roku mając 16 lat w wyniku wypadku kolejowego straciła kończynę dolną na poziomie uda. Pani Alina po ukończeniu liceum od razu podjęła pracę i tak w listopadzie 2015 roku minęło 30 lat pracy zawodowej. Obecnym jej celem jest dopracowanie do emerytury. Pani Alina marzy o zrobieniu pierwszej "prawdziwej" protezy, z dobrym lejem i kolanem. Koszt takiego zaopatrzenia wynosi ok. 40 000,00 zł. Potrzebna jest też systematyczna rehabilitacja oraz nauka chodu. Pani Alina jest osobą pracowitą, uśmiechniętą i chętną do podejmowania nowych wyzwań. Podczas pierwszej rehabilitacji nauczyła się jeździć na wrotkach.

Poland Business Run - największy bieg charytatywny w Polsce

Tylko w zeszłorocznej edycji, dzięki ponad 13 tys. biegaczy z ponad tysiąca firm, w sześciu miastach Polski udało się zebrać ponad milion złotych dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Poland Business Run pomógł wrócić do normalnego życia 67 osobom po amputacjach. Dzięki charytatywnej sztafecie podopieczni Fundacji Jaśka Meli otrzymali nowe, dostosowane do ich potrzeb protezy, a także pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji i pomocy psychologicznej. Bieg zainicjowały w Krakowie w 2011 r. firma UBS oraz Radisson Blu Hotel Kraków. Już jego pierwsza edycja odbyła się przy wsparciu firmy Luxoft, Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej. Od tej pory impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w miastach partnerskich, których z roku na rok przybywa. Rośnie też liczba biegaczy angażujących się w pomoc beneficjentom. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Zgłoś uwagę