Do niedzieli trwa młodzieżowy turniej piłkarski Wrocław Trophy

W pierwszy weekend lipca we Wrocławiu rozegrany zostanie największy, młodzieżowy, międzynarodowy turniej piłkarski. Siódma edycja Wrocław Trophy będzie wyjątkowa ze względu na rekordową frekwencję - w zawodach weźmie udział 200 drużyn z ponad 20 krajów. Mecze będą rozgrywane w kompleksie Stadionu Olimpijskiego oraz na Niskich Łąkach. Na odwiedzających czeka specjalna strefa kibica z dodatkowymi atrakcjami.

  • Fot. wroclaw-trophy.pl

    Fot. wroclaw-trophy.pl


Zawody rozpoczną się w piątek, 5 lipca. Mecze toczyć się będą w 10 (chłopcy) i 2 kategoriach (dziewczynki) na boiskach na Polach Marsowych na Stadionie Olimpijskim oraz na Niskich Łąkach. 

– Po raz drugi przyjadą do nas młodzi zawodnicy z USA, a po raz pierwszy wystartują drużyny z Maroko. To świadczy o tym, że turniej coraz bardziej się rozwija – podkreśla Mateusz Zieliński, dyrektor zawodów. – Zapraszamy zarówno do kibicowania podczas meczów, ale także na ceremonię otwarcia, która odbędzie się w piątek, 5 lipca o godzinie 20.00. Warto także odwiedzić naszą Fun Zone na Polach Marsowych, która czynna będzie w sobotę i niedzielę od 12.00 do 16.00 – dodaje.

Wrocław Trophy 2019

Wrocław Trophy 2019

Zawody / Dla dzieci
Termin od 5 lipca 2019 do 7 lipca 2019

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

– W Europie bardzo dużo jest młodzieżowych turniejów, także w Polsce ich nie brakuje, ale ten jest wyjątkowy. To co wyróżnia Wrocław Trophy to przede wszystkim oprawa. Co roku organizowana jest wspaniała ceremonia otwarcia na wrocławskim Rynku. To wyjątkowe wydarzenie, na którym warto być. Turniej jest także wielką okazją dla naszych, dolnośląskich drużyn do tego, żeby zmierzyć się z klubami z całego świata. Jak wiadomo, nie każdy klub może sobie pozwolić na dalekie wyjazdy, a w tym przypadku te najlepsze drużyny przyjeżdżają do nas – mówi Michał Popek, wicedyrektor MCS Wrocław oraz prezes MKS Parasol Wrocław.

Pobierz program turnieju [PDF]

Bardzo ważnym ogniwem w organizacji turnieju jest Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która udostępnia piękne obiekty na Polach Marsowych. – To dla nas również wyróżnienie, że już po raz siódmy możemy być częścią takiego wydarzenia, jakim jest Wrocław Trophy. Cieszymy się także, że nasi studenci mogą jako wolontariusze pracować przy takiej imprezie sportowej i w ten sposób nabierać doświadczenia. Zapraszamy wszystkich na Stadion Olimpijski – wyjaśnia Krzysztof Grzegorczyk, wicekanclerz AWF.

Turniej Wrocław Trophy został objęty patronatem patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, a także Polskiego Związku Piłki Nożnej.Zgłoś uwagę