Wrocław trenuje w domu – ćwiczenia dla biegaczy od Wrocław Maratonu

Z powodu epidemii koronawirusa i potrzeby pozostania w domach, biegaczom trudniej obecnie rozwijać swoją pasję. Z pomocą przychodzi ekipa Wrocław Maraton, która na swoim profilu na Facebooku rozpoczęła cykl „Wrocław trenuje w domu”.


Co kilka dni Wrocław Maraton udostępnia gotowe ćwiczenia, które pomogą wszystkim miłośnikom biegania (i nie tylko im) utrzymać formę, trenując po kolei różne części ciała.

– Pomysł na serię „domowych” ćwiczeń dla biegaczy to naturalna konsekwencja ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią. Cały czas podkreślamy, że #WrocławWróciSilniejszy już za rok. Żeby nie wyjść z formy i stale się rozwijać, należy jednak trenować. Skoro musimy - dla dobra naszego, bliskich i współmieszkańców - pozostać w domach, trzeba dostosować do panujących warunków cykl treningowy – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

– Staramy się, by ćwiczenia były dostępne dla każdego chętnego, dlatego nie wymagają żadnych skomplikowanych urządzeń i przyrządów treningowych. Poza czysto fizycznymi „zadaniami”, wprowadzamy także trening mentalny - równie znaczący, zwłaszcza w obecnych, trudnych czasach – dodaje Marcin Janiszewski, rzecznik Wrocław Maratonu.

Program będzie prowadzony przez cały okres epidemii. Dla zdrowia fizycznego i psychicznego warto śledzić cykl przygotowany przez ekipę Wroclaw Marathon Team na profilu Wrocław Maraton na Facebooku i Instagramie.Zgłoś uwagę