Przygarnij psiaka i kociaka

Kilkadziesiąt psów i kotów przebywa we wrocławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Każdy z tych czworonogów zasługuje na nowy i odpowiedzialny dom. Jak co tydzień, przedstawiamy kolejne czworonogi czekające na adopcję.


Zwierzaki możecie adoptować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:30, a w sobotę i niedzielę od 9:00 do 15:00.  

Amka 1,5 roku, numer ewidencyjny 191/16

 

Trafiła do schroniska z drugą kotką (ta została już adoptowana) po śmierci właściciela. Kotka po czterech miesiącach życia w ukryciu i uciekaniu przed człowiekiem w końcu się otworzyła, zaczęła odważnie chodzić po kociarni i dawać się głaskać. Jest momentami jeszcze ostrożna, płocha, boi się gwałtownym ruchów, ale to już nie ta sama kotka, co na początku pobytu. Można łatwo ją przekupić smakołykami. Szuka cierpliwych właścicielki i spokojnego domu - na pewno bez małych dzieci. Jest wysterylizowana

Foks 10 lat

 

Fuksik to zabawny psiak. Otwarty i przyjacielski. Po pobycie przeszedł załamanie charakteru. Stał się agresywny . Jednak teraz jest już ustabilizowany i nastawiony pozytywnie. Jest miłym i bardzo energicznym seniorkiem. Lubi spacery, nie przeszkadzają mu inne psy. Może niekoniecznie nada się do małych dzieci, ale do dorosłych osób będzie wspaniałym towarzyszem!

Nutka 1 rok, numer ewidencyjny 521/16

 

Trafiła do schroniska z czterema innymi kotami po śmierci właściciela. Drobna kicia. Bardzo wystraszona i zestresowana schroniskowym otoczeniem. Pierwsza nie podejdzie do człowieka, chowa się, jednak w kontakcie jest przemiła i mrucząca. Nutka to kotka dla spokojnego, cierpliwego właściciela. Jest wysterylizowana

Marley 7 lat

Marley to dość skomplikowany pies, który nie miał dobrego życia. Jako szczeniak trafił do kojca i w nim dorastał. Nie poznał smyczy, spacerów i fajnych kontaktów z człowiekiem. Inne zwierzęta także były mu obce. W konsekwencji zrobił się agresywnym stworzeniem, a gdy jego właściciel to dostrzegł - oddał Marleya do Schroniska. W Schronisku Marley poznał jedną osobę, z którą prędko się zaprzyjaźnił i tak trwa to do dziś - do tej osoby jest przyjaznym i pełnym radości psem. Zachowuje się czasem jak szczeniak i jest bardzo lojalny. Krąg osób, którym zaufał, powiększył się z czasem o dwie osoby, co udowodniło, że Marley jest w stanie nawiązać z człowiekiem pozytywne relacje. Jednakże Marley do obcych mu osób pozostaje agresywny i trzeba nad nim sprawować kontrolę. Nada się do domu z ogrodem - najlepiej do osoby doświadczonej i bez małych dzieci.

Husky 10 lat

 

Lata temu Husky przybłąkał się na teren pewnego zakładu. Pracownicy dbali o niego, karmili go, a w zamian on dobrowolnie został ich psem stróżującym. Całymi dniami chodził za nimi i oglądał ich pracę. Niestety zakład został zlikwidowany, a Husky trafił do schroniska. Na początku był zdezorientowany i przerażony, przez pierwsze kilka tygodni leżał wciśnięty w kąt i unikał jakiegokolwiek kontaktu. Po jakimś czasie przyzwyczaił się do swojej opiekunki i teraz jego życie wygląda podobnie jak kiedyś – w godzinach pracy chodzi sobie luzem po całych schronisku, nie odstępując swojej pańci na krok. Jak na swój wiek jest jeszcze bardzo żwawy, lubi długie ale powolne spacery. Trzyma czystość. Najlepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, gdzie będzie mógł spędzać na dworze tyle czasu, ile będzie chciał – pies, który całe życie był „wolny”, raczej nie będzie się czuł dobrze w mieszkaniu. Husky szuka właściciela, który zaakceptuje jego niezależność i któremu nie będzie przeszkadzało, że nie jest to typ przytulaka i będzie wolał pospać w cichym kącie niż siedzieć na kolankach. W zamian na pewno odwdzięczy się wielkim oddaniem.

Gasz 5 lat

 

Mały terrierowaty psiak. Ma ok. 5 lat. Jest radosnym i dość żywiołowym pieskiem. Lubi kontakt z człowiekiem. Nada się świetnie do mieszkania, do średnio-aktywnych opiekunów. W wyniku starego urazu lekko kuleje, ale nie przeszkadza mu to. Nie nadaje się do kotów,jest wrogo do nich nastawiony i raczej nie do małych dzieci. 

Fot: schronisko, Pokochaj Zwierzaka

Zgłoś uwagę