Przygarnij psiaka i kociaka

Kilkadziesiąt psów i kotów przebywa we wrocławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Każdy z tych czworonogów zasługuje na nowy i odpowiedzialny dom. Jak co tydzień, przedstawiamy kolejne czworonogi czekające na adopcję.


Zwierzaki możecie adoptować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.30, a w sobotę i niedzielę od 9.00 do 15.00. 

Ferdek 5 lat

Został znaleziony na ul Nowodworskiej. Duży kocur. Ferdek jest bardzo odważnym kotem, który nie boi się obcych i szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu. Bardzo lubi głaskanie i kontakt z człowiekiem, ale jest też trochę niezależny, chodzący własnymi ścieżkami. Ferdek całkowicie nie toleruje innych kotów, ustawia wszystkie po kątach. Jest wykastrowany.

Kiri 5 lat, numer ewidencyjny 763/16

To mały nerwusek. Została znaleziona, więc nie wiemy, co przeżyła i dlaczego jest taka drażliwa. Lubi sobie poszczekać, raczej nie nadaje się do dzieci, bo zdarza jej się burknąć. Być może to tylko wpływ znalezienia się w schronisku, sytuacji dla większości psów bardzo stresującej, a być może trzeba będzie z „dziewczynką” trochę popracować, pokazać, co wolno, a czego nie. Suczka raczej dla odpowiedzialnych opiekunów, dobrze, gdyby trafiła do domu, gdzie jest spokojny pies, od którego mogłaby się uczyć.

Kris 1 rok, numer ewidencyjny 437/16

 

Został oddany przez właściciela z dwoma innymi kotami (już adoptowane) z powodu braku możliwości dalszej opieki. W pierwszej chwili Kris ucieka, chowa się i syczy na człowieka, ale wystraszy chwilę do niego „pogadać” i już sam wychodzi z ukrycia i zaczyna się miziać. Jest bardzo miłym, jednak bardzo wystraszonym kotkiem. Jest wykastrowany

Kręciołek 10 lat, numer ewidencyjny 391/16

Kręciołek po czterech dniach wrócił z adopcji, ponieważ ugryzł właściciela. Kocurek w schronisku zachowywał się bardzo łagodnie i nigdy nie wykazywał żadnej agresji, być może to stres związany ze zmianą miejsca. Obecnie jest zdezorientowany i bardzo smutny. Ma zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, przez co jego główka jest przekrzywiona. Jest ogromnym pieszczochem, uwielbia głaskanie. Z początku bał się innych kotów, a teraz zaczął nimi trochę rządzić. Kręciołek szuka spokojnego, kochającego domu na resztę życia. Jest wykastrowany.

Zosia 6 lat

Została znaleziona. Filigranowa, pięknie umaszczona kotka. Zosia jest bardzo miła, towarzyska, garnie się do człowieka i nie opuszcza go na krok. Lubi zabawy, jest ruchliwa. Nie toleruje innych kotów, często wchodzi w bójki. Jest wysterylizowana.

Husky 16 lat, numer ewidencyjny 558/16

Piękny, długowłosy i na tyle mały, że można go nosić na rękach. Przybłąkał się do pewnej firmy, gdzie przez wiele lat dzielnie pilnował. Choć patrząc na jego gabaryty, aż trudno uwierzyć, że ktoś mógłby wystraszyć się takiego malucha. Toż to raczej mały kanapowiec, do tego miły. Niestety zakład jest likwidowany, a więc wierny stróż i przyjaciel także stracił dom i został oddany do schroniska. Niestety żaden z pracowników zakładu nie mógł go przygarnąć.  

Fot.: Schronisko, Fotomordka, Pokochaj Zwierzaka

Zgłoś uwagę