Najlepsze „nosy” przyjechały do Wrocławia

Najlepsze psy z grup poszukiwawczych przyjechały do Wrocławia na 5. edycję szkolenia ORLEN SEARCH CAMP. Psy i opiekunowie będą ćwiczyć poszukiwanie i ratowanie ludzi w trudnych warunkach.

  • fot: archiwum

  • fot: archiwum


Ochotnicza Straż Pożarna - Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu od 4 do 6 listopada organizuje 5. edycję szkolenia ORLEN SEARCH CAMP, które przeznaczone jest dla grup poszukiwawczo-ratowniczych wykorzystujących psy ratownicze  do poszukiwania osób zaginionych w terenie naturalnym i pod gruzami budynków. W tegorocznej edycji udział weźmie 50 uczestników – reprezentujących ochotnicze straże pożarne z terenu całego kraju i zza granicy, GOPR, policję oraz straż graniczną – wraz z 30 psami.

Podczas szkolenia ratownicy doskonalić będą swoje umiejętności w zadaniach symulujących poszukiwanie z pomocą psów ratowniczych i udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku katastrofy budowlanej. W piątkowy wieczór uczestnicy szkolenia oraz strażacy ochotniczych straży pożarnych z powiatu wrocławskiego wezmą udział w nocnych ćwiczeniach, w których będą musieli odnaleźć i udzielić pomocy kilkudziesięciu poszkodowanym. W sobotę ratownicy będą ćwiczyć mniejsze założenia, wymagające specjalistycznych umiejętności oraz wykorzystania psów ratowniczych.

Szkolenie realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA i Fundacji ORLEN – DAR SERCA. W poprzednich edycjach uczestniczyło w sumie 277 ratowników oraz 124 psy ratownicze.

Zgłoś uwagę