Szachownica na murawie

Murawa na Stadionie Wrocław została przystrzyżona w szachownicę. Taki wzór spotykany jest na najlepszych stadionach w Europie. Okazuje się, że takie koszenie to prawdziwa sztuka.

  • Fot: Stadion Wrocław

  • Fot: Stadion Wrocław

  • Fot: Stadion Wrocław


Murawa na Stadionie Wrocław przed sobotnim meczem Śląska z Podbeskidziem przybrała rzadko spotykany wzór. – Taka szachownica spotyka jest tylko na najlepszych europejskich stadionach. To efekt wiele specjalistycznych zabiegów i umiejętnego koszenia – mówi Adam Burak, rzecznik prasowy obiektu. Taka „fryzura” wrocławskiego boiska jest to możliwa dzięki wrocławskim greenkeeperom, którzy uważani są za jednych z najlepszych w Polsce. – Pełnią bardzo odpowiedzialną funkcję, bo utrzymanie murawy na stadionach wybudowanych na Euro jest, wbrew pozorom, znacznie trudniejsza niż na takich obiektach jak choćby stadion na Oporowskiej. – To ze względu m.in. na bardzo małą cyrkulację powietrza w tak wysokich i zabudowanych obiektach – dodaje Burak. Stadion Wrocław jest obiektem na którym najrzadziej spośród wszystkich stadionów wybudowanych na Euro, wymieniana jest murawa.

Trawa na boisku jest inna niż ta, którą siejemy przy domu. Na ogródku zwykle rośnie wiechlina łąkowa - trwała, ale o żółtym odcieniu. Murawa musi być wytrzymała i w ładnym kolorze, więc często używa się mieszanek z życicą trwałą, która ma szerokie blaszki i większe korzenie.

 

Zgłoś uwagę