Unihokej – uczy, bawi i wychowuje

We Wrocławiu i na Dolnym Śląsku dzieciaki nauczą się grać w unihokeja. W środę Polski Związek Unihokeja wraz z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym „The World Games 2017” oraz Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” oficjalnie zainaugurowali projekt „Unihokej – uczy, bawi
i wychowuje". 

  • Agnieszka Kozanecka, z reprezentacji Polski kobiet w unihokeju

    Agnieszka Kozanecka, z reprezentacji Polski kobiet w unihokeju

  • Polski Związek Unihokeja, TWG 2017 i Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” zainaugurowali projekt „Unihokej – uczy, bawi i wychowuje".


Jest to przede wszystkim projekt edukacyjny. Zakłada dostarczenie sprzętu sportowego i przeszkolenie trzydziestu instruktorów unihokeja, którzy prowadzić będą zajęcia dla młodzieży we Wrocławiu i w całym regionie. Program ma na celu zidentyfikowanie jak największej liczby dzieci uzdolnionych sportowo i zaproszenie ich do uczestnictwa w klubach sportowych. W ramach  programu zaplanowano także szkolenie kadry trenerów, nauczycieli oraz wolontariuszy. Zajęcia sportowe poprowadzą licencjonowani trenerzy Polskiego Związku Unihokeja. Nie zabraknie również ogólnopolskich zawodów sportowych, podczas których młodzi adepci unihokeja będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z rówieśnikami z innych szkół.

Na razie szansę na poznanie i wyszkolenie się w tej dyscyplinie sportowej ma 150 uczniów z całego regionu. Mogą liczyć nie tylko na wyspecjalizowanych trenerów, ale także na potrzebny im do uprawiania unihokeja sprzęt.  – Nie jest to nasze ostatnie zdanie. Jeśli będzie widoczne zainteresowanie tym projektem  - będziemy powiększać to grono – powiedział Jerzy Michalak – członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Projekt  współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kwota ministerialnej dotacji to 100 000 zł. Projekt realizowany przy współpracy z Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017 oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Zakłada się, że program będzie kontynuowany w latach 2016-2017.

Na czym polega unihokej?

Unihokej rozgrywany na halach sportowych, najlepiej o wymiarach 20 x 40 m;

• Boisko otoczone bandami do gry o wysokości 50 cm;
• Czas gry 3 x 20 min;

• Drużyna składa się z maksymalnie 20 zawodników: rozgrywających i bramkarzy;

• Na boisku musi przebywać 6 zawodników rozgrywających, w tym jeden bramkarz;

Zgłoś uwagę