Wrocław solidarny z Brukselą

„Wrocław solidarny z Brukselą. Najszczersze kondolencje rodzinom i bliskim wszystkich ofiar” – napisał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który rozmawiał też z ambasador Belgii Colette Taquet. Przed Sukiennicami flagi opuszczono do połowy masztu.


 

Jak informuje Urząd Miejski Wrocławia, dwanaścioro wrocławskich licealistów, którzy przebywają właśnie w Brukseli jest bezpiecznych. Młodzież, która przebywa w stolicy Belgii, to zwycięzcy konkursu „Jestem Europejczykiem”. Są pod opieką trzech nauczycieli oraz pracownika Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego Wrocławia. Przebywają w tej chwili w hotelu. Opiekunowie są w kontakcie z policją, która wskaże dogodny moment na opuszczenie miasta, tak by mogli bezpiecznie wrócić do Polski. Uczniowie są także w kontakcie ze swoimi rodzicami, przekazali im informacje o tym, że są w bezpiecznym miejscu.

Młodzież i opiekunowie są w kontakcie z policją, która wskaże dogodny moment na opuszczenie miasta, by mogli bezpiecznie wrócić do Polski.

Aktualizacja: 19.00

Wrocławska młodzież wyruszy w środę, po godz. 9.00, z Brukseli do domu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, we Wrocławiu powinni być w środę około północy. 

Na lotnisku więcej służb

Na lotnisku pojawiły się dodatkowe patrole służb: Straży Granicznej, SOL-u oraz policji. — Wrocławskie lotnisko działa normalnie. Oznacza to, że obsługa ruchu lotniczego odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa — mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Zgłoś uwagę