Red Bull Wiosłem po Odrze

Już 3 października we Wrocławiu, punktualnie o 12.00, wystartuje niecodzienny kajakarski wyścig. Weźmie w nim udział aż 100 dwuosobowych osad! Start i meta będą zlokalizowane pomiędzy Wyspą Bielarską a bulwarem Słonecznym, natomiast trasa regat poprowadzi pod mostami Młyńskim, Tumskim, Pokoju, Grunwaldzkim, Oławskim i kładką na Groblę. 

  • Fot: materiały organizatora


Warto przyjść i kibicować zawodnikom biorącym udział w „Red Bull Wiosłem po Odrze” ze względu na niecodzienny, australijski system rywalizacji w wyścigu. Po pokonaniu pierwszej pętli pod każdym mostem ostatnia załoga będzie eliminowana. Oznacza to, że widzowie obejrzą nie tylko walkę o zwycięstwo, ale też wiele pojedynków o przetrwanie. Co kilkaset metrów rozegra się pełen dramatyzmu finisz, bój o pozostanie w stawce, a ponieważ wszyscy startują w takich samych kajakach, z takimi samymi wiosłami, szanse są równe.

Lista startowa jest już zamknięta. Warto jednak w dniu wyścigu o godzinie 11.00  zgłosić się do biura imprezy na Wyspie Bielarskiej. Jeżeli nie zgłoszą się wszystkie zarejestrowane osady, ich miejsca od razu zostaną przekazane chętnym kajakarzom. Warto też przyjść i kibicować innym śmiałkom w walce o zwycięstwo i przetrwanie. Zabierzcie też znajomych!

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Red Bull Wiosłem po Odrze

Red Bull Wiosłem po Odrze

Wydarzenia sportowe / Zawody / W plenerze
Termin 3 października 2015 12:00

Miejsce Wyspa Bielarska

Zobacz
Zgłoś uwagę