Ruszyło połączenie lotnicze Wrocław-Radom

Linia lotnicza Sprint Air uruchomiły nowe połączenie z Wrocławia do Radomia. Loty w każdy wtorek i czwartek.


Pierwszy samolot z Radomia lądował we Wrocławiu dziś kilka minut przed godziną 9.00. Połączenie na nowej trasie będzie realizowane w każdy wtorek i czwartek. Uruchomiła je linia lotnicza Sprint Air. 

Podróż na trasie Wrocław-Radom zajmuje nieco ponad godzinę. Wylatując ze stolicy Dolnego Śląska o godzinie 17.00, w Radomiu jesteśmy o godzinie 18.10. Z kolei z Radomia wylecimy o godzinie 8.00, a we Wrocławiu wylądujemy o godzinie 9.10. Połączenie jest realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki przez 33-miejscowy samolot typu Saab 340.

– Nowe połączenie jest bardzo atrakcyjne dla pasażerów latających z Radomia. Po pierwsze dlatego, że we Wrocławiu można zaplanować ciekawą wycieczkę, a magnesem dla turystów jest cały Dolny Śląsk. Po drugie, dzięki rejsom do Wrocławia podróżni radomskiego lotniska zyskują dostęp do naszej bogatej siatki lotów i możliwość podróżowania po całej Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Terminy lotów z Radomia umożliwiają dogodne zaplanowanie przesiadki we Wrocławiu. Na przykład, pasażerowie lecący we wtorki będą mogli przesiąść się do samolotu do Rzymu-Ciampino (Ryanair, godz. 12.15), w czwartki do Paryża-Beauvais (Ryanair, godz. 12.10), a w oba dni do Sztokholmu-Skavsta (Wizz Air, godz. 10.15). Siatkę w te dni uzupełniają inne loty niskokosztowe, a także sieciowe międzynarodowe.

Dolnoślązacy również mogą spędzić ciekawy weekend w Radomiu i okolicy. Te często niedoceniane tereny kryją w sobie sporo skarbów. - Możemy pochwalić się zabytkową zabudową sródmiejską, dobrze zachowanym klasztorem bernardynów oraz ogromną kolekcją obrazów Jacka Malczewskiego - wylicza Piotr Pochylski z Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu. 
Na obrzeżach jest muzeum wsi z największą w kraju kolekcją zabytkowych wiatraków, niedaleko za miastem jest Kozienicki Rezerwat Przyrody ze słynnymi królewskimi źródłami. Radom to też dobra baza wypadowa do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, dojedziemy tam w niecałą godzinę. Zgłoś uwagę