Puchar Euroazji w Łucznictwie Konnym

Pomiędzy 11 a 13 września w jeździeckim sercu Wrocławia, na torze wyścigowym Partynice, odbędzie się najważniejsze w roku wydarzenie w kalendarzu łucznictwa konnego. Przed zabytkową trybuną zbudowany zostanie specjalny tor, na którym rozegrany będzie Puchar Euroazji w Łucznictwie Konnym.  

  • fot: materiały organizatora


Do wspólnej rywalizacji staną reprezentacje takich krajów jak Turcja, Iran, Indie, Szwecja, Niemcy, Francja, Węgry, USA i oczywiście Polska. Dla naszych zawodników zawody są tym ważniejsze, że podczas nich rozegra się Finał Pucharu Polski, gdzie po całym roku ciężkiej pracy wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy w kraju.  Zawody rozegrają się w trzech konkurencjach – koreańskiej, węgierskiej oraz polskiej. Wszystkie polegają na strzelaniu w galopie do tarcz umieszczonych w różnych miejscach. Konkurencje różnią się miedzy sobą rodzajem tarcz i układem oraz długością toru.

Dodatkową atrakcją będą też zawody łucznictwa tradycyjnego, na które zjadą się znakomici łucznicy z całego kraju. Zawody zbiegły się w czasie z obchodami Europejskiego Dnia Konia, i z tego powodu Wrocławski Tor Wyścigów Konnych zapełni się licznymi atrakcjami, nie tylko związanymi z łucznictwem konnym. Swoje umiejętności zaprezentuje działająca przy torze wyścigowym szkółka jeździecka. Dyrektor toru, Jerzy Sawka, pokaże jak wygląda praca z koniem  z ziemi, na przykładzie wspaniałego hiszpańskiego Vibrante oraz znanego wszystkim z Ogniem i Mieczem konia Bohuna, czyli Damara. Publiczność będzie mogła skosztować oryginalnych przysmaków tatarskich, dowiedzieć się co to jest pierekaczewnik czy czeburek, oraz spróbować tureckiej baklawy. A na tych, którzy chcą w sobie zaszczepić bakcyla łucznictwa czekają profesjonalni instruktorzy na torach łuczniczych, mini wystawa o łucznikach tatarskich oraz możliwość wzięcia udziału w prawdziwej Bitwie Łuczników.

Impreza potrwa od piątku do niedzieli. Początek zawodów codziennie o godz. 10.00. Wstęp wolny.

Zgłoś uwagę