Polska - Tajlandia: wielkie starcie w Hali Orbita

24 października w Hali Orbita dojdzie do pierwszego meczu Polska-Tajlandia w Muay Thai. Polacy i Tajowie rywalizować będą w jednym z najpopularniejszych na świecie sportów walki. Rywalizacja rozpocznię się o godz. 19.30.


Boks tajski znajduje się programie The World Games 2017, ale ma duże szanse na znalezienie się wśród dyscyplin Letnich Igrzysk Olimpijskich.  

Największa na świecie zawodowa organizacja tajskiego boksu - World Muaythai Council (WMC) postanowiła, że w trakcie wrocławskiej gali stawką będą pasy mistrzów interkontynentalnych. Faworytami starć będą niezwykle silni zawodnicy z Tajlandii. Thanelek Chompon, Seksurin, Robert Kit Kor Wit i Lek Light, którzy mają na koncie po kilkaset zawodowych pojedynków a w przeszłości zdobywali tytuły mistrzowskie. 

Miejscowi kibice największe nadzieje mogą wiązać z występem Pawła Jędrzejczyka. To wielokrotny mistrz świata w kickboxingu. Jest także pierwszym Polakiem, który walczył i wygrywał w walkach Muay Thai toczonych na słynnych stadionach w Tajlandii – Rajadamnern i Lumpini. Paweł Jędrzejczyk na co dzień trenuje w klubie Puncher Wrocław pod okiem Janusza Janowskiego.
 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła ambasada Królestwa Tajlandii, Polski Związek Muaythai, miasto Wrocław, a także komitet organizacyjny The World Games 2017. 

Do udziału w gali zachęca m.in. Joanna Jędrzejczyk – najlepsza polska zawodniczka Muay Thai i i mistrzyni MMA a także były bokser i kickbokser Przemysław Saleta.

 
Joanna Jędrzejczyk zaprasza na Galę Muaythai: Polska - Tajland...

Czy słyszeliście już, że Joanna Jędrzejczyk - Mistrzyni Świata UFC oraz wielokrotna Mistrzyni Świata Muaythai IFMA/WMC zaprasza Was na Martial Arts Contest: Polska vs Tajlandia. Gala muaythai odbędzie się 24 października 2015 r. we Wrocławiu w Hali Orbita. Bilety można kupić na ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych takich jak: EMPIK, Media Markt, Saturn Planet i wiele innych. Więcej info na martialartscontest.pl lub facebook.com/martialartscontest#galapoltaj #martialarts #wrocław #polska #tajlandia #2015 #walka #k1 #mma #ksw #ifma #wmc #boks #makowski #jędrzejczyk #łepkowski #staszczak #simonides #muaythai #sztukiwalki #muaythaipolska #walka #pas #ticketpro #thaiboxing #sportywalki #sport #muayboran

Posted by Martial Arts Contest on 15 październik 2015
Zgłoś uwagę