Wrocław pokochał elektryczne Renault od Vozilli

Osiem tysięcy użytkowników przetestowało już elektryczne Renault Zoe jeżdżące w barwach Vozilli. Nowe auta zastąpiły najbardziej wysłużone Nissany Leaf. Jak zapowiadają przedstawiciele Vozilli jeszcze w tym roku może dojść do kolejnych roszad i ich flocie.

  • W tym roku Vozilla zamierza wymienić kolejne auta. Jeszcze nie wiadomo jakiej marki.


40 nowych aut pojawiło się we Wrocławiu w kwietniu. Bardzo spodobały się użytkownikom, bo przejechali nimi już blisko 120 tysięcy kilometrów. Vozilla z wypożyczalnią aut elektrycznych działa we Wrocławiu od ponad półtora roku, w tym czasie z jej pojazdów skorzystało ok. 65 tys. użytkowników. W ofercie wypożyczalni znajdują się w tej chwili trzy modele samochodów. Usługa została wprowadzona w oparciu o „elektryki” marki Nissan: Leaf (190 pojazdów) i e-NV200 (10 pojazdów). W kwietniu br. nastąpiły zmiany - najbardziej wysłużone Leaf’y zostały zastąpione pojazdami o podobnym standardzie – Renault ZOE. W ciągu pierwszych trzech miesięcy ZOE wypożyczono ok. 16 tys. razy. Z czterdziestu aut skorzystało blisko 8 tys. osób, które w sumie spędziły za kierownicą 4230 godzin. Jak zapowiadają przedstawiciele Vozilli - jeszcze w tym roku może dojść do kolejnych roszad we flocie.

Będzie wymiana kolejnych pojazdów

- Współdzielone pojazdy są w ciągłym ruchu, jeżdżą nimi kierowcy o różnych umiejętnościach, proporcjonalnie częściej niż zwykłymi samochodami - dlatego też często wymagają serwisu czy wymiany. Ponieważ chcemy zapewnić naszym klientom jak największy komfort jazdy postanowiliśmy wymienić część floty na nowsze pojazdy. Spośród kilku modeli o zbliżonej klasie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Renault ZOE, którego gabaryty są nieco mniejsze, co jest dodatkowym atutem np. przy parkowaniu. W tym roku planujemy wymianę kolejnych pojazdów, jednak obecnie jeszcze nie zapadła decyzja, jakie auto pojawi się w naszej flocie. – mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla. 

W sierpniu nowe elektryczne skutery

Poza nowymi samochodami, od maja br. po ulicach Wrocławia porusza się także 50 elektrycznych skuterów Vozilla by blinkee.city. W sierpniu dołączy do nich kolejne 150 jednośladów. By je wypożyczyć należy skorzystać z systemu blinkee.city, ale Vozilla pracuje nad wprowadzeniem takiej funkcjonalności do własnej aplikacji.Zgłoś uwagę